fbpx

Lista wydarzeń

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

15 Cze

Weganie i weganki dla LGBTIQ+

Już po raz drugi ruszymy w Paradzie Równości jako Weganie i Weganki dla LGBTIQ+ Dołącz do nas i wspólnie pomaszerujmy dla praw człowieka, praw zwierząt i naszej planety.

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

02 Cze

Wrocław National Animal Rights Day 2024

W tym dniu zwracamy uwagę społeczeństwa na tragiczny los ofiar współczesnego holokaustu. To jedno z największych wydarzeń dla zwierząt na świecie, bo łączy aktywistów i aktywistki z ponad 150 miast w 43 krajach na 6 kontynentach.

Park Południowy we Wrocławiu, ul. Andrzeja Waligórskiego 1

20 Maj

18 Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎 Dołącz już teraz żeby nie ominęły Cię żadne informacje!

Polska

18 Maj

Globalny protest antywiwisekcyjny – Katowice

18 maja dołączamy do globalnego protestu w obronie zwierząt niewolonych i torturowanych w laboratoriach wiwisekcyjnych. W poprzednich tygodniach demonstracje antywiwisekcyjne odbyły się w 44 miastach na świecie (m.in. w Warszawie).

Katowice, ul. Stawowa (k. Żaby)

27 Kwi

Globalny protest antywiwisekcyjny [Warszawa]

27 kwietnia dołączamy do globalnego protestu w obronie zwierząt niewolonych i torturowanych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Tego dnia demonstracje antywiwisekcyjne odbędą się w ponad 50 miastach na świecie.

ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa

23 Mar

Weekend dla wyzwolenia zwierząt

Zwierzęta potrzebują naszej wytrwałości w walce o ich wyzwolenie. Bez naszej determinacji i wspólnego działania wyzwolenie zwierząt nie nastąpi nigdy!

Warszawa

02 Mar

Koniec z mordowaniem zwierząt dla MaxMary – Kraków vol. 2

Pokażmy właścicielom i pracownikom sklepu MaxMara, że świat się zmienia i dzisiaj noszenie na sobie ciał zmaltretowanych zwierząt nie jest symbolem luksusu, lecz symbolem zgody na przemoc wobec pięknych i niewinnych istot.

31-006 Kraków, ul. Grodzka 4

27 Sty

Hope for Dolphins – Global Action

Globalny protest przeciwko polowaniom na delfiny. Weźcie ze sobą megafony, kołatki, gwizdki - wszystko co zrobi taki hałas, że usłyszą nas w Taiji 📣

Ambasada Japonii - Wydział Kultury, 00-478 Warszawa, Aleje Ujazdowskie 51

25 Lis

Koniec z mordowaniem zwierząt dla mody. Protest w Warszawie (listopad 2023)

We współczesnym świecie nie ma żadnych powodów, usprawiedliwiających prześladowanie czujących ból i strach istot po to, aby chodzić w Ich skórach i w Ich futrach.

Warszawa

30 Wrz

Koniec z mordowaniem zwierząt dla MaxMary vol. 1

Pokażmy właścicielom i pracownikom sklepu MaxMara, że świat się zmienia i dzisiaj noszenie na sobie ciał zmaltretowanych zwierząt nie jest symbolem luksusu, lecz symbolem zgody na przemoc wobec pięknych i niewinnych istot.

ul. Nowy Świat 1, 00-496 Warszawa.

02 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2023

Musimy przeciwstawić się pozycji dominacji naszego gatunku nad innymi, którą samozwańczo postanowiliśmy sobie przypisać i zrozumieć, iż odbieranie praw innym, jest niesprawiedliwe i niemoralne.

Warszawa

04 Cze

Wrocław National Animal Rights Day 2023

A Memorial Ceremony to commemorate the billions of animals who die every year by human hands. A Celebration of the progress that is being made towards ending the suffering of animals and bringing forth their freedom.

Wrocław, Stary Rynek

04 Cze

Poznań National Animal Rights Day 2023

W tym roku National Animal Rights Day również w Poznaniu! Zapraszamy na ceremonię upamiętniająca miliardy zwierząt, które co roku giną z rąk ludzkich.

Poznań

26 Maj

Aktywiści Dla Zwierząt: Olsztyn

Po raz pierwszy grupa aktywistów będzie działać na ulicach stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Każdego dnia będą odbywać się różnorodne akcje uliczne mające na celu edukowanie ludzi, pokazywanie im prawdy dotyczącej hodowli zwierząt oraz tego czym jest weganizm.

Olsztyn

21 Maj

Zwierzęta niebędące ludźmi – akcja uliczna

Wydarzenie odbywa się w ramach XVII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege. Pomożemy ludziom dostrzec w zwierzętach czujące istoty, które są podobne do nas, mają świadomość, czują, tworzą więzi, a emocje są nieodłącznym elementem ich życia.

Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika)

13 Maj

PROTEST przed cyt. XXX Narodową Wystawą Zwierząt Hodowlanych

Hodowle - miejsca cierpienia i zniewolenia. Wyraźmy swój głośny sprzeciw wobec wszechobecnego, nieustającego, niewolenia Ich, bestialskiego traktowania i mordowania.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14

12 Maj

Trzy dni demonstracji przeciwko Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych

W poprzedniej edycji przywieziono na MTP blisko 1500 zwierząt pozaludzkich. Pokażmy w tym roku swój sprzeciw dla takich wątpliwych atrakcji oraz dla modelu rolnictwa opierającego się na wyzysku słabszych, nieekonomicznego i dewastującego nasze środowisko!

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14

22 Kwi

Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton. Vol.3

Warszawska demonstracja jest trzecią już edycją Kampanii Ciśnieniowej. Na pierwszej było 15 osób. Na drugiej 40 osób. Ile będzie 18 marca? Okaże się. Dołącz do nas! Dla zwierząt!!!

Warszawa, ul. Bracka 9

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

14 Kwi

Kraków przeciwko Hunt Expo!

Czy tak jak my, jesteś oburzonx organizacją w Krakowie imprezy promującej zabijanie zwierząt dla rozrywki? Przyjdź i wyraź swój sprzeciw wobec Targów Łowiectwa HUNT EXPO Kraków.

Hala Targów EXPO (przed wejściem), ul. Galicyjska 9, Kraków

02 Kwi

DOMINION – 5 lat od premiery

Pokażemy na ekranach "Dominion" oraz będziemy rozmawiać z osobami zainteresowanymi na temat filmu oraz tego, jaki wpływ na życie zwierząt tzw. hodowlanych mają codzienne wybory konsumenckie.

Kraków, Rynek Główny

05 Lut

Chartoterapia dla Galgos. Protest przeciwko barbarzyńskiemu traktowaniu chartów hiszpańskich

Jesteśmy grupą opiekunów chartów. W niedzielę 5 lutego chcemy przyłączyć się do protestów przeciwko nieludzkiemu, barbarzyńskiemu traktowaniu chartów hiszpańskich, czyli galgos, w Hiszpanii.

Ambasada Hiszpanii w Warszawie, ul. Myśliwiecka 4

14 Sty

Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton. Protest w Warszawie

Pokażmy właścicielom i pracownikom sklepu LV, że świat się zmienia i dzisiaj noszenie na sobie ciał zmaltretowanych zwierząt nie jest żadnym symbolem luksusu, lecz symbolem zgody na przemoc wobec pięknych i niewinnych istot.

Warszawa, ul. Bracka 9 (DH Vitkac)

25 Lis

Dzień bez futra (Wrocław)

25 listopada obchodzimy Dzień bez futra - zwracając uwagę na ten krwawy proceder i przypominając jaka jest prawdziwa cena futer oraz futrzanych dodatków.

Wrocław, ul. Oławska 26

04 Wrz

5. Urodziny Krakowskiego Oddziału Anonymous for the Voiceless. Sześcian Prawdy

Sześcian Prawdy to uliczna kampania informacyjna, która w usystematyzowany sposób wykorzystuje bezpośrednie działania angażujące przechodniów. Wykorzystujemy nagrania przedstawiające standardowe praktyki stosowane w hodowli zwierząt, wyświetlane na ekranach, aby ujawnić społeczeństwu prawdę o hodowli zwierząt i rozmawiać w cztery oczy o ich wykorzystywaniu.

Kraków, Rynek Główny

03 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2022

Tegoroczny marsz będzie miał na celu przybliżenie społeczeństwu w naszym kraju idei weganizmu. Pragniemy pokazać ludziom, że życie bez wykorzystywania zwierząt nie musi oznaczać wyrzeczeń, że weganizm jest prosty i przystępny 🌱💚

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

28 Sie

“Hope for Dolphins”. Protest przed Ambasadą Japonii w Polsce

Każdy z działaczy prozwierzęcych słyszał zapewne o masakrze, której dokonują japońscy rybacy na delfinach i innych małych waleniach w okolicach miasteczka Taiji. Teraz jest odpowiedni czas na wywieranie presji na rządzi Japonii.

Ambasada Japonii w Polsce, Warszawa, ul. Szwoleżerów 8

28 Sie

Support Of Greek Activists Acting Against Fur Farm

Akcja ma na celu wsparcie greckich aktywistów działających za zakazem hodowli zwierząt na futra. Tego dnia, greccy aktywiści będą protestować w mieście Kastoria, które słynnie z największej ilości ferm futrzarskich w Grecji.

Ambasada Grecji w Polsce, Warszawa, ul. Górnośląska 35

05 Cze

Łódź National Animal Rights Day 2022

W tym roku National Animal Rights Day również w Łodzi! 5 czerwca 13.00 Pasaż Schillera. Zapraszamy na ceremonię upamiętniająca miliardy zwierząt, które co roku giną z rąk ludzkich.

Łódź, Pasaż Schillera

05 Cze

Warszawa National Animal Rights Day 2022

Walcz z nami o zwierzęta. One nie mają nikogo innego. W całej historii ludzkości to zawsze jednostki rozpoczynały GLOBALNE ZMIANY. Dołącz do nas. Rośniemy w siłę. Zwierzęta zasługują na Twoją obecność dla nich tego dnia.

Plac Zamkowy w Warszawie

04 Cze

Tacki Cierpienia 2022

Celem akcji jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na cierpienie ofiar przemysłów mięsnego, mleczarskiego i jajczarskiego oraz podkreślenie faktu, że tzw. zwierzęta hodowlane odczuwają ból i cierpienie tak samo jak ludzie.

Rynek Starego Miasta w Warszawie

16 Maj

Gdański Tydzień Praw Zwierząt

Czy wiesz, że 22 maja obchodzimy w Polsce Dzień Praw Zwierząt? Z tej okazji chcemy cię zaprosić do zastanowienia się przez chwilę nad losem zwierząt, z którymi koegzystujemy w jednej przestrzeni.

Gdańsk

01 Lis

1.11.2021 Pamięci Zabitych

Rocznie ludzie zabijają ponad 60 MILIARDÓW lądowych zwierząt pozaludzkich. 164 miliony każdego dnia. 7 milionów zwierząt każdej godziny. W poniedziałek 1 listopada na Rynku Głównym po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się akcja "Pamięci Zabitych...".

Kraków, Rynek Główny

04 Paź

Wielki Marsz dla zwierząt w Warszawie

Zwierzęta nie mają głosu, dlatego to MY musimy być ich głosem. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na dręczenie zwierząt w Polsce. Nie chcemy ferm norek. Nie chcemy łańcuchów. Nie chcemy oglądać zwierząt w cyrkach. Nie chcemy uboju zwierząt rodem z czasów średniowiecza.

Plac Trzech Krzyży w Warszawie

04 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt – Polska

Chcemy pokazać naszą solidarność ze zwierzętami i upomnieć się o szacunek i sprawiedliwość dla NICH. Powiedz nie gatunkowej niesprawiedliwości i dołącz do nas!

Warszawa, Park pod PKiN