fbpx
string(0) ""

Chartoterapia dla Galgos. Protest przeciwko barbarzyńskiemu traktowaniu chartów hiszpańskich

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jesteśmy grupą opiekunów chartów – rasowych lub mniej rasowych, czyli adoptowanych/uratowanych z różnego rodzaju interwencji.

W niedzielę 5 lutego chcemy przyłączyć się do protestów przeciwko nieludzkiemu, barbarzyńskiemu traktowaniu chartów hiszpańskich, czyli galgos, w Hiszpanii.

Spotykamy się pod hasłami #freethegalgo, #noalacaza, #noalacaza5f, czyli nie na polowaniu – aby wywalczyć dla galgos wolność i traktowanie na równi z psami domowymi. Aby zapobiec wysiłkom lobby myśliwskiego w Hiszpanii, które chce utrzymania przepisów traktujących galgos jak przedmioty, a nie jak żywe czujące istoty, którymi są.

A casa, no a la caza! W domu, a nie na polowaniu!

Zbliżający się 1 lutego to sądny dzień dla być może nawet 100 000 hiszpańskich galgo – kończy się sezon polowań, więc te, które są zbyt słabe, zbyt mało efektywne, nie dożyją do następnego sezonu, który zacznie się jesienią. Zostaną brutalnie zamordowane, a w najlepszym przypadku porzucone i jeśli będą miały trochę szczęścia, to zajmie się nimi jakaś organizacja typu Galgos del Sol albo SOS GALGOS czy Fundacja Benjamin Mehnert.

Od wielu lat organizacje pomagające zwierzętom w Hiszpanii organizują pikiety i marsze w pierwszą niedzielę po 1 lutego – czyli w tym roku to właśnie 5 lutego. Miliony Hiszpanek i Hiszpanów, którzy darzą szacunkiem i miłością wszystkie żywe istoty, wyjdzie wtedy na ulice miast w swoim kraju, aby protestować.

Spotkajmy się pod Ambasadą Hiszpanii, pokażmy swoją europejską solidarność i przejdźmy pod Instytut Cervantesa na Nowogrodzkiej, żeby symbolicznie zaprotestować przeciwko barbarzyństwu przed frontem instytucji kultury. Jeśli pogoda będzie bardzo zła, odwołamy spacer.

Więcej informacji już wkrótce, zachęcamy do udostępniania wydarzenia i do śledzenia społeczności Chartoterapii.

Tymczasem zobaczcie tutaj, jak było rok temu.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

05.02.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Ambasada Hiszpanii w Warszawie, ul. Myśliwiecka 4

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3ST1dceTV

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4