fbpx

1.11.2021 Pamięci Zabitych

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

W poniedziałek 1 listopada na Rynku Głównym po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się akcja “Pamięci Zabitych…”. W związku z obchodzeniem 1 listopada Dnia Zmarłych oraz World Vegan Day, uczcimy zmarłe istoty. Zmarłe śmiercią nienaturalną – w barbarzyński sposób zamordowane po to, by ludzie mogli zjeść ich ciała.

Rocznie ludzie zabijają ponad 60 MILIARDÓW lądowych zwierząt pozaludzkich. 164 miliony każdego dnia. 7 milionów zwierząt każdej godziny. Zwierząt, które przychodzą na świat tylko po to, by spędzić swoje krótkie życie w koszmarnych warunkach nieuwzględniających ich naturalnych potrzeb; po to, by ostatecznie ich poćwiartowane ciała trafiły na sklepowe półki. Zwierząt wodnych człowiek zabija tak wiele, że nikt nie jest w stanie ich
policzyć – podaje się tylko ich wagę.

1 listopada uczcimy także pamięć osób, które zginęły walcząc o prawa zwierząt pozaludzkich – m.in. Regan Russel, Jill Phipps, Jairo Mora Sandoval, Tom Warby, Paola Quartini, Elvio Fichera i innych aktywistów i aktywistek.

Data: 1.11.2021
Czas: 17:00-19:00
Miejsce: Płyta Rynku Głównego, pomiędzy ul. Szewską a Szczepańską

Szczegóły

Data wydarzenia:

01.11.2021

Godzina rozpoczęcia:

17:00

Miejsce:

Kraków, Rynek Główny

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Gru

CHRISTMAS VEGE FESTIVAL

Najlepsze restauracje wegetariańskie i wegańskie oraz orientalne produkty w jednym miejscu. Wielu wystawców, którzy swoimi usługami i produktami otworzą przed Wami zupełnie nowe spojrzenie na wegański styl życia.

Warszawa, Centrum Praskie Koneser

18 Gru

Wege Festiwal Kraków

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów

Kraków, al. Focha 40 (Hala Cracovia)

08 Gru

Po cóż patrzeć na świnie – pokaz filmu „Gunda” i dyskusja

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Gunda” Wiktora Kossakowskiego oraz dyskusję z udziałem osób specjalizujących się w krytycznych studiach nad zwierzętami – Dariusza Gzyry, dr Doroty Łagodzkiej i Michała Matuszewskiego. Postaramy się przyjrzeć „Gundzie” uważnie, doceniając duże znaczenie tego filmu dla propagowania praw zwierząt oraz jego formalne nowatorstwo.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski