fbpx
string(0) ""

1.11.2021 Pamięci Zabitych

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

W poniedziałek 1 listopada na Rynku Głównym po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się akcja “Pamięci Zabitych…”. W związku z obchodzeniem 1 listopada Dnia Zmarłych oraz World Vegan Day, uczcimy zmarłe istoty. Zmarłe śmiercią nienaturalną – w barbarzyński sposób zamordowane po to, by ludzie mogli zjeść ich ciała.

Rocznie ludzie zabijają ponad 60 MILIARDÓW lądowych zwierząt pozaludzkich. 164 miliony każdego dnia. 7 milionów zwierząt każdej godziny. Zwierząt, które przychodzą na świat tylko po to, by spędzić swoje krótkie życie w koszmarnych warunkach nieuwzględniających ich naturalnych potrzeb; po to, by ostatecznie ich poćwiartowane ciała trafiły na sklepowe półki. Zwierząt wodnych człowiek zabija tak wiele, że nikt nie jest w stanie ich
policzyć – podaje się tylko ich wagę.

1 listopada uczcimy także pamięć osób, które zginęły walcząc o prawa zwierząt pozaludzkich – m.in. Regan Russel, Jill Phipps, Jairo Mora Sandoval, Tom Warby, Paola Quartini, Elvio Fichera i innych aktywistów i aktywistek.

Data: 1.11.2021
Czas: 17:00-19:00
Miejsce: Płyta Rynku Głównego, pomiędzy ul. Szewską a Szczepańską

Szczegóły

Data wydarzenia:

01.11.2021

Godzina rozpoczęcia:

17:00

Miejsce:

Kraków, Rynek Główny

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4