fbpx
string(19) "2022-05-22 00:00:00"

Gdański Tydzień Praw Zwierząt

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy wiesz, że 22 maja obchodzimy w Polsce Dzień Praw Zwierząt? Z tej okazji chcemy cię zaprosić do zastanowienia się przez chwilę nad losem zwierząt, z którymi koegzystujemy w jednej przestrzeni. Nie chodzi nam jedynie o te, które mamy w domu, ale również dzikie zwierzęta (lisy, foki, dziki), owady, a także zwierzęta hodowlane. Jaki mamy do nich stosunek? Co o nich wiemy? Jak o nie dbamy?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Gdańskiego Tygodnia Praw Zwierząt. Co cię czeka?

🦊 Szereg spotkań i warsztatów, gdzie będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat aspektów etycznych i prawnych, porozmawiać o dobrostanie zwierząt domowych, poznać weganizm od kuchni i dowiedzieć się, jak pomagać dzikim zwierzętom w mieście.

🦊 Międzypokoleniowy Okrągły Stół, podczas którego wspólnie wypracujemy postulaty korzystając z wiedzy i doświadczenia osób reprezentujących różne grupy wiekowe, płcie, grupy zawodowe itd.

🦊 Marsz Dla Zwierząt, czyli demonstracja ulicami miasta, podczas której zaprezentujemy wypracowane wcześniej postulaty i pokażemy, że temat ten jest istotny dla mieszkańców_nek

Już wkrótce podamy szczegółowy program!

Inicjatywa jest realizowana w ramach Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej, którego Organizatorem jest Miasto Gdańsk, a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.05.2022 - 22.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Gdańsk

Organizator:

Zielone Ogniwo

Współorganizatorzy:

GAK Plama

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro