fbpx
string(19) "2022-05-22 00:00:00"

Gdański Tydzień Praw Zwierząt

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy wiesz, że 22 maja obchodzimy w Polsce Dzień Praw Zwierząt? Z tej okazji chcemy cię zaprosić do zastanowienia się przez chwilę nad losem zwierząt, z którymi koegzystujemy w jednej przestrzeni. Nie chodzi nam jedynie o te, które mamy w domu, ale również dzikie zwierzęta (lisy, foki, dziki), owady, a także zwierzęta hodowlane. Jaki mamy do nich stosunek? Co o nich wiemy? Jak o nie dbamy?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Gdańskiego Tygodnia Praw Zwierząt. Co cię czeka?

🦊 Szereg spotkań i warsztatów, gdzie będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat aspektów etycznych i prawnych, porozmawiać o dobrostanie zwierząt domowych, poznać weganizm od kuchni i dowiedzieć się, jak pomagać dzikim zwierzętom w mieście.

🦊 Międzypokoleniowy Okrągły Stół, podczas którego wspólnie wypracujemy postulaty korzystając z wiedzy i doświadczenia osób reprezentujących różne grupy wiekowe, płcie, grupy zawodowe itd.

🦊 Marsz Dla Zwierząt, czyli demonstracja ulicami miasta, podczas której zaprezentujemy wypracowane wcześniej postulaty i pokażemy, że temat ten jest istotny dla mieszkańców_nek

Już wkrótce podamy szczegółowy program!

Inicjatywa jest realizowana w ramach Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej, którego Organizatorem jest Miasto Gdańsk, a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.05.2022 - 22.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Gdańsk

Organizator:

Zielone Ogniwo

Współorganizatorzy:

GAK Plama

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4