fbpx
string(19) "2022-05-22 00:00:00"

Gdański Tydzień Praw Zwierząt

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy wiesz, że 22 maja obchodzimy w Polsce Dzień Praw Zwierząt? Z tej okazji chcemy cię zaprosić do zastanowienia się przez chwilę nad losem zwierząt, z którymi koegzystujemy w jednej przestrzeni. Nie chodzi nam jedynie o te, które mamy w domu, ale również dzikie zwierzęta (lisy, foki, dziki), owady, a także zwierzęta hodowlane. Jaki mamy do nich stosunek? Co o nich wiemy? Jak o nie dbamy?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Gdańskiego Tygodnia Praw Zwierząt. Co cię czeka?

🦊 Szereg spotkań i warsztatów, gdzie będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat aspektów etycznych i prawnych, porozmawiać o dobrostanie zwierząt domowych, poznać weganizm od kuchni i dowiedzieć się, jak pomagać dzikim zwierzętom w mieście.

🦊 Międzypokoleniowy Okrągły Stół, podczas którego wspólnie wypracujemy postulaty korzystając z wiedzy i doświadczenia osób reprezentujących różne grupy wiekowe, płcie, grupy zawodowe itd.

🦊 Marsz Dla Zwierząt, czyli demonstracja ulicami miasta, podczas której zaprezentujemy wypracowane wcześniej postulaty i pokażemy, że temat ten jest istotny dla mieszkańców_nek

Już wkrótce podamy szczegółowy program!

Inicjatywa jest realizowana w ramach Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej, którego Organizatorem jest Miasto Gdańsk, a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.05.2022 - 22.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Gdańsk

Organizator:

Zielone Ogniwo

Współorganizatorzy:

GAK Plama

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

15 Cze

Weganie i weganki dla LGBTIQ+

Już po raz drugi ruszymy w Paradzie Równości jako Weganie i Weganki dla LGBTIQ+ Dołącz do nas i wspólnie pomaszerujmy dla praw człowieka, praw zwierząt i naszej planety.

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki