fbpx
string(0) ""

Wrocław National Animal Rights Day 2024

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

2 czerwca odbędzie się Narodowy Dzień Praw Zwierząt (National Animal Rights Day) – ceremonia poświęcona Osobom Zwierzęcym.

● A Memorial Ceremony to commemorate the billions of animals who die every year by human hands.
● A Celebration of the progress that is being made towards ending the suffering of animals and bringing forth their freedom.

Welcome to NARD 14! 🐾
Follow us for more details to be announced:
🌐www.thenard.org
🌐@nationalanimalrightsday

 

W tym dniu zwracamy uwagę społeczeństwa na tragiczny los ofiar współczesnego holokaustu. To jedno z największych wydarzeń dla zwierząt na świecie, bo łączy aktywistów i aktywistki z ponad 150 miast w 43 krajach na 6 kontynentach.

Cel?

Upamiętnienie miliardów zwierząt eksploatowanych, torturowanych i mordowanych ludzkimi rękami w hodowlach przemysłowych i podwórkowych, ubojniach, na fermach futer, w laboratoriach, lasach, na terenach łowieckich, a także dla rozrywki – m.in. w zoo, w cyrkach, w delfinariach, podczas wyścigów konnych, zawodów jeździeckich, czy na rodeo.

Informowanie społeczeństwa o tej smutnej i w większości ukrywanej rzeczywistości, jej wpływie na zwierzęta, zdrowie ludzi i naszą planetę; a także uświadomienie ludziom, jak mogą sami zmieniać tę rzeczywistość, przechodząc na wolny od okrucieństwa, wegański styl życia.
Celebracja życia wszystkich zwierząt, ich inteligencji i wyjątkowości. Celebrujemy też zwycięstwa, jakie nasz ruch osiągnął w ciągu ostatniego roku na drodze do wyzwolenia zwierząt. Jest to też okazja do radości ze spotkania naszej wegańskiej, aktywistycznej społeczności, która przez cały rok pracuje na rzecz wolności i godnego życia zwierząt.

Z myślą o osiągnięciu tych celów wydarzenie zostało podzielone na dwie części:

1. CEREMONIA OTWARCIA, część upamiętniająca – ceremonia pogrzebowa dla miliardów zwierząt, którym w ciągu ostatniego roku odebrano życie. Aktywiści trzymają symboliczne ofiary (ciała lub zdjęcia). Podczas ceremonii zwierzętom nadaje się imiona, opowiadane są ich osobiste historie, a następnie dokonuje się należytego pochówku. Ceremonia daje też naszej społeczności aktywistów i aktywistek okazję do wspólnego wyrażenia żałoby i smutku z powodu tej bezsensownej zagłady miliardów niewinnych istot na całym świecie. Jednocześnie jest demonstracją, która w sposób pełen szacunku, a zarazem wyrazisty, zwraca uwagę publiczności, jak traktujemy zwierzęta jako ludzkość, a także pokazuje ludziom bezpośrednie skutki ich wyborów dotyczących stylu życia.

2. CELEBRACJA ( Akademia Przyjaciół Wszystkich Zwierząt ) – edukacyjna, radosna i podnosząca na duchu część wydarzenia, która szerzy wiedzę na temat praw zwierząt oraz weganizmu. Daje możliwość wysłuchania inspirujących mówców, degustacji roślinnego jedzenia, obejrzenia występów muzycznych i innych form etycznej rozrywki. Uroczystość jest dla naszej wegańskiej społeczności okazją do wspólnego świętowania mniejszych lub większych sukcesów na drodze do wyzwolenia zwierząt, pozwalając nam opuścić wydarzenie z nadzieją i motywacją, aby kontynuować swoją aktywistyczną pracę.

 

[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatorów]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

02.06.2024

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Park Południowy we Wrocławiu, ul. Andrzeja Waligórskiego 1

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

14 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna (Katowice)

Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo, jeśli nie masz czasu na gotowanie płacisz wejście 20 zł. Całość kwoty zebranej na wydarzeniu przekazujemy Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Maciejkowicach.

ul. Dworcowa 4, 40-012 Katowice