fbpx
string(0) ""

Wrocław National Animal Rights Day 2023

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

● Wydarzenie upamiętniające miliardy zwierząt, które każdego roku giną z rąk ludzkich.
● Celebracja postępu, dokonywanego w celu położenia kresu cierpieniu zwierząt i przywrócenia im wolności.

Witamy na NARD 13! 🐾

Więcej szczegółów wkrótce na:
🌐www.thenard.org

 

Video Promo Poland 2023 dostępne pod tym linkiem.

 

Bart Heart (współorganizator):

“Narodowy Dzień Praw Zwierząt (National Animal Rights Day) to obchodzona każdego roku ceremonia poświęcona Zwierzętom Pozaludzkim – zwierzętom innym niż człowiek. W tym dniu zwracamy uwagę społeczeństwa na tragiczny los ofiar współczesnego holokaustu. To jedno z największych wydarzeń dla zwierząt na świecie, bo łączy aktywistów i aktywistki ze 145 miast w 45 krajach na 6 kontynentach. Możesz wziąć udział w 13 już edycji Narodowego Dnia Praw Zwierząt w niedzielę 4 czerwca we Wrocławiu lub Poznaniu.

Cel?

Upamiętnienie miliardów zwierząt eksploatowanych, torturowanych i mordowanych ludzkimi rękami w hodowlach przemysłowych i podwórkowych, ubojniach, na fermach futer, w laboratoriach, lasach, na terenach łowieckich, a także dla rozrywki – m.in. w zoo, w cyrkach, w delfinariach, podczas wyścigów konnych, zawodów jeździeckich, czy na rodeo.

Informowanie społeczeństwa o tej smutnej i w większości ukrywanej rzeczywistości, jej wpływie na zwierzęta, zdrowie ludzi i naszą planetę; a także uświadomienie ludziom, jak mogą sami zmieniać tę rzeczywistość, przechodząc na wolny od okrucieństwa, wegański styl życia.

Celebracja życia wszystkich zwierząt, ich inteligencji i wyjątkowości. Celebrujemy też zwycięstwa, jakie nasz ruch osiągnął w ciągu ostatniego roku na drodze do wyzwolenia zwierząt. Jest to też okazja do radości ze spotkania naszej wegańskiej, aktywistycznej społeczności, która przez cały rok pracuje na rzecz wolności i godnego życia zwierząt.

Z myślą o osiągnięciu tych celów wydarzenie zostało podzielone na dwie części:

1. CEREMONIA OTWARCIA, część upamiętniająca – ceremonia pogrzebowa dla miliardów zwierząt, którym w ciągu ostatniego roku odebrano życie. Aktywiści trzymają symboliczne ofiary (ciała lub zdjęcia). Podczas ceremonii zwierzętom nadaje się imiona, opowiadane są ich osobiste historie, a następnie dokonuje się należytego pochówku. Ceremonia daje też naszej społeczności aktywistów i aktywistek rzadką okazję do wspólnego opłakiwania zwierząt, wyrażenia żałoby i smutku z powodu tej bezsensownej zagłady miliardów istnień na całym świecie. Jednocześnie jest demonstracją, która w sposób pełen szacunku, a zarazem wyrazisty, zwraca uwagę publiczności, jak traktujemy zwierzęta jako ludzkość, a także pokazuje ludziom bezpośrednie skutki ich wyborów dotyczących stylu życia.

2. CELEBRACJA – edukacyjna, radosna i podnosząca na duchu część wydarzenia, która szerzy w społeczeństwie wiedzę i przesłanie na temat praw zwierząt oraz weganizmu. Daje możliwość wysłuchania inspirujących mówców, degustacji roślinnego jedzenia, obejrzenia występów muzycznych i innych form etycznej rozrywki. Uroczystość jest dla naszej wegańskiej społeczności okazją do wspólnego świętowania mniejszych lub większych sukcesów na drodze do wyzwolenia zwierząt, pozwalając nam opuścić wydarzenie z nadzieją i motywacją, aby kontynuować swoją aktywistyczną pracę.

Narodowy Dzień Praw Zwierząt jest wyjątkowym wydarzeniem, czymś więcej niż tylko protestem. Dla zwierząt jest to jednocześnie Dzień Pamięci i Dzień Niepodległości. Odkąd został ustanowiony w 2011 roku w Nowym Jorku, wizją jego twórców było, aby pewnego dnia każdy kraj na całym świecie obchodził swój własny Narodowy Dzień Praw Zwierząt, organizując go w każdym większym mieście. Miło nam powiedzieć, że z Twoją pomocą jesteśmy na drodze do urzeczywistnienia tej wizji.
Bądź z nami we Wrocławiu lub Poznaniu.

Dziękujemy!”

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia oraz umieszczonych na niej linków]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.06.2023

Godzina rozpoczęcia:

13:00

Miejsce:

Wrocław, Stary Rynek

Współorganizatorzy:

AV Polska oraz Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/15vXKjPsP

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

04 Wrz

Szkolenie: Ramen Wegański | Kohei Yagi

dr Kohei Yagi – Ramen designer, specjalizuje się w japońskim ramen. Jego ramenowe receptury zdobyły szerokie grona fanów w Uki Uki, Uki Uki Green oraz Vegan Ramen Shop.

Łódź, ul. Sienkiewicza 82/84

18 Cze

14. Bieg Wegański

Kolejna edycja wydarzenia. w czasie którego bieganie spotyka się z dietą roślinną.

Warszawa

17 Cze

Wege Festiwal Warszawa – Agrykola (czerwiec 2023)

Podczas festiwalu będzie można spróbować pysznych, wegetariańskich i wegańskich potraw oraz słodyczy z różnych zakątków świata. Natomiast na scenie czekać będzie na Was wiele atrakcji związanych z jogą i kulturą indyjską.

Agrykola, 00-460 Warszawa