fbpx
string(0) ""

Wrocław National Animal Rights Day 2023

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

● Wydarzenie upamiętniające miliardy zwierząt, które każdego roku giną z rąk ludzkich.
● Celebracja postępu, dokonywanego w celu położenia kresu cierpieniu zwierząt i przywrócenia im wolności.

Witamy na NARD 13! 🐾

Więcej szczegółów wkrótce na:
🌐www.thenard.org

 

Video Promo Poland 2023 dostępne pod tym linkiem.

 

Bart Heart (współorganizator):

“Narodowy Dzień Praw Zwierząt (National Animal Rights Day) to obchodzona każdego roku ceremonia poświęcona Zwierzętom Pozaludzkim – zwierzętom innym niż człowiek. W tym dniu zwracamy uwagę społeczeństwa na tragiczny los ofiar współczesnego holokaustu. To jedno z największych wydarzeń dla zwierząt na świecie, bo łączy aktywistów i aktywistki ze 145 miast w 45 krajach na 6 kontynentach. Możesz wziąć udział w 13 już edycji Narodowego Dnia Praw Zwierząt w niedzielę 4 czerwca we Wrocławiu lub Poznaniu.

Cel?

Upamiętnienie miliardów zwierząt eksploatowanych, torturowanych i mordowanych ludzkimi rękami w hodowlach przemysłowych i podwórkowych, ubojniach, na fermach futer, w laboratoriach, lasach, na terenach łowieckich, a także dla rozrywki – m.in. w zoo, w cyrkach, w delfinariach, podczas wyścigów konnych, zawodów jeździeckich, czy na rodeo.

Informowanie społeczeństwa o tej smutnej i w większości ukrywanej rzeczywistości, jej wpływie na zwierzęta, zdrowie ludzi i naszą planetę; a także uświadomienie ludziom, jak mogą sami zmieniać tę rzeczywistość, przechodząc na wolny od okrucieństwa, wegański styl życia.

Celebracja życia wszystkich zwierząt, ich inteligencji i wyjątkowości. Celebrujemy też zwycięstwa, jakie nasz ruch osiągnął w ciągu ostatniego roku na drodze do wyzwolenia zwierząt. Jest to też okazja do radości ze spotkania naszej wegańskiej, aktywistycznej społeczności, która przez cały rok pracuje na rzecz wolności i godnego życia zwierząt.

Z myślą o osiągnięciu tych celów wydarzenie zostało podzielone na dwie części:

1. CEREMONIA OTWARCIA, część upamiętniająca – ceremonia pogrzebowa dla miliardów zwierząt, którym w ciągu ostatniego roku odebrano życie. Aktywiści trzymają symboliczne ofiary (ciała lub zdjęcia). Podczas ceremonii zwierzętom nadaje się imiona, opowiadane są ich osobiste historie, a następnie dokonuje się należytego pochówku. Ceremonia daje też naszej społeczności aktywistów i aktywistek rzadką okazję do wspólnego opłakiwania zwierząt, wyrażenia żałoby i smutku z powodu tej bezsensownej zagłady miliardów istnień na całym świecie. Jednocześnie jest demonstracją, która w sposób pełen szacunku, a zarazem wyrazisty, zwraca uwagę publiczności, jak traktujemy zwierzęta jako ludzkość, a także pokazuje ludziom bezpośrednie skutki ich wyborów dotyczących stylu życia.

2. CELEBRACJA – edukacyjna, radosna i podnosząca na duchu część wydarzenia, która szerzy w społeczeństwie wiedzę i przesłanie na temat praw zwierząt oraz weganizmu. Daje możliwość wysłuchania inspirujących mówców, degustacji roślinnego jedzenia, obejrzenia występów muzycznych i innych form etycznej rozrywki. Uroczystość jest dla naszej wegańskiej społeczności okazją do wspólnego świętowania mniejszych lub większych sukcesów na drodze do wyzwolenia zwierząt, pozwalając nam opuścić wydarzenie z nadzieją i motywacją, aby kontynuować swoją aktywistyczną pracę.

Narodowy Dzień Praw Zwierząt jest wyjątkowym wydarzeniem, czymś więcej niż tylko protestem. Dla zwierząt jest to jednocześnie Dzień Pamięci i Dzień Niepodległości. Odkąd został ustanowiony w 2011 roku w Nowym Jorku, wizją jego twórców było, aby pewnego dnia każdy kraj na całym świecie obchodził swój własny Narodowy Dzień Praw Zwierząt, organizując go w każdym większym mieście. Miło nam powiedzieć, że z Twoją pomocą jesteśmy na drodze do urzeczywistnienia tej wizji.
Bądź z nami we Wrocławiu lub Poznaniu.

Dziękujemy!”

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia oraz umieszczonych na niej linków]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.06.2023

Godzina rozpoczęcia:

13:00

Miejsce:

Wrocław, Stary Rynek

Współorganizatorzy:

AV Polska oraz Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/15vXKjPsP

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4