fbpx
string(0) ""

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

„Traktowanie zwierząt z szacunkiem i z empatią jest aktem sprawiedliwości na jaki one zasługują” (Tom Regan)

 

 

Każdego dnia torturuje się miliony zwierząt w laboratoriach wiwisekcyjnych na całym świecie. W europejskich laboratoriach co trzy sekundy zabija się jakieś zwierzę tylko dlatego, że człowiek uznaje swoje prawa za ważniejsze od ich praw. Cierpienie zwierząt na których przeprowadza się eksperymenty trwa tygodniami, a nawet latami. Ze wszystkich zbrodni, które człowiek popełnia wobec zwierząt pozaludzkich wiwisekcja jest chyba tą najbardziej haniebną. I nie jest ona wcale mrocznym rozdziałem należącym do przeszłości, ale wszechobecnym koszmarem dla zwierząt urodzonych tylko po to, by być torturowanymi i zabitymi. Nie zgadzamy się na dręczenie zwierząt w imię w nauki w XXI w. Nie jesteśmy przeciwko postępowi w nauce, lecz sprzeciwiamy się znęcaniu nad zwierzętami w jej imię. Żądamy wdrażania metod alternatywnych.

Poza nie dającą się usprawiedliwić przemocą wiwisektorów wobec Osób Zwierzęcych istnieje również wiele naukowych dowodów na to, że eksperymenty na zwierzętach szkodzą również ludziom. Każdy gatunek funkcjonuje według specyficznego planu fizjologicznego i unikalnego kodu genetycznego. Ludzie i zwierzęta pozaludzkie znacznie różnią się od siebie pod względem budowy ciała, funkcji narządów, metabolizmu i odżywiania. W przeszłości dopuszczenie do spożycia przez ludzi leków testowanych wcześniej na zwierzętach przyczyniło się do śmierci lub chorób wielu osób.

Tragiczny los zwierząt w laboratoriach jest etapem kariery naukowej wiwisektorów. Laboratoryjne „odkrycia” są prezentowane w formie publikacji i służą do wykazania się dorobkiem naukowym. Prześladowane zwierzę w ich rękach staje się „preparatem” nieczułym na ból i cierpienie.

Nauka powinna być zawsze synonimem progresu, również w obrębie etyki i empatii w stosunku do wszystkich zwierząt, bez względu na ich gatunek. Żądamy nauki, która jest wolna od eksploatacji jakichkolwiek istot zdolnych do odczuwania bólu. Domagamy się wdrażania metod alternatywnych! Obecnie istnieje szeroka gama metod badawczych wolnych od okrucieństwa wobec zwierząt i pozwalających na zdobycie rzetelnej wiedzy. Są to m.in. badania kultur komórkowych, symulacje komputerowe (in silico), technologia chipów narządowych czy badania populacyjne.

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że akcje odbędą się m.in. w kanadyjskim Toronto, w angielskich miastach Ledbury i w Manchesterze, a także w Polsce, w Warszawie. Nasz opór i nasza determinacja w działaniach na rzecz wyzwolenia zwierząt są niezwykle ważne. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

 

 

[zdjęcia i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

22.04.2023

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3EEB7YGUc

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4