fbpx
string(0) ""

5. Urodziny Krakowskiego Oddziału Anonymous for the Voiceless. Sześcian Prawdy

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Sześcian Prawdy to uliczna kampania informacyjna, która w usystematyzowany sposób wykorzystuje bezpośrednie działania angażujące przechodniów. Wykorzystujemy nagrania przedstawiające standardowe praktyki stosowane w hodowli zwierząt, wyświetlane na ekranach, aby ujawnić społeczeństwu prawdę o hodowli zwierząt i rozmawiać w cztery oczy o ich wykorzystywaniu.

 

Anonymous for The Voiceless to założona w 2016 roku w Australii międzynarodowa organizacja działająca na rzecz praw zwierząt pozaludzkich, sprzeciwiająca się wszelkim formom ich wykorzystywania. Obecnie w jej ramach działa ponad 100 tysięcy wolontariuszy w ponad 60 krajach, w tym w Polsce. Tworzą oni globalną społeczność ludzi o podobnych poglądach (abolicjonistyczny weganizm), specjalizujących się w aktywizmie ulicznym. Wszystkie oddziały AV organizują tzw. Sześciany Prawdy (Cube of Truth) – pokojowe akcje uliczne, w których – przedstawiając na ekranach nagrania pokazujące standardowe praktyki stosowane w hodowlach zwierząt – informują społeczeństwo o ukrywanych realiach hodowli i wykorzystywaniu zwierząt pozaludzkich. Z chętnymi osobami aktywiści rozmawiają na temat tego, co można zobaczyć na monitorach. W Polsce Anonymous for the Voiceless ma swoje oddziały m.in. w Katowicach, we Wrocławiu, w Warszawie, Zielonej Górze, Trójmieście, Poznaniu oraz oczywiście Krakowie. Polski AV współorganizuje tegoroczny Marsz Wyzwolenia Zwierząt w Warszawie, natomiast krakowski oddział nawiązał m.in. współpracę z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Pierwszy Sześcian Prawdy (Cube of Truth) odbył się w Krakowie 2.09.2018 r. W tym roku odbyło się w Krakowie 31 Sześcianów, w ubiegłym roku w sumie były 32.

 

Przed wzięciem udziału w Sześcianie Prawdy należy obowiązkowo zapoznać się z naszym sposobem prowadzenia rozmów z przechodniami poprzez obejrzenie całych warsztatów “Holding Non-Vegans Accountable” (“Wywoływanie poczucia odpowiedzialności u niewegan”) i przeczytanie dokumentu “Protokół rozmów z przechodniami AV”:

 

Prosimy, aby uczestnicy Sześcianu Prawdy nie przynosili ze sobą toreb ani rzeczy osobistych, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli to zrobisz, oznacza to, że będziesz nosić swoją torbę na czas trwania wydarzenia, więc weź mało rzeczy. Każdy odpowiada za przedmioty przyniesione przez siebie na Sześcian. ORGANIZATORZY NIE BĘDĄ PRZECHOWYWAĆ I W ŻADEN SPOSÓB NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA RZECZY OSOBISTE UCZESTNIKÓW.

Zawsze noś odzież odpowiednią do pogody, CZARNĄ lub odzież marki AV, bez żadnych elementów graficznych, w tym bez logo innych organizacji i/lub haseł wegańskich. Jest to niezbędne dla naszej estetyki. Oficjalne ubrania AV można kupić na naszej stronie internetowej: cubeoftruth.com. Absolutnie nie można na Sześcianie Prawdy mieć na sobie żadnej odzieży pochodzenia zwierzęcego i żadnych sztucznych futer (w tym kołnierzy z materiału imitującego futro).

Uczestnicząc w Sześcianie Prawdy zawsze należy okazywać szacunek organizatorom oddziału AV i innym wolontariuszom, przestrzegać naszej struktury i reprezentować nasze podstawowe wartości. Powaga i profesjonalizm naszych działań są wprost proporcjonalne do tego, jak postrzega nas społeczeństwo.

Dziękujemy za działanie z nami!

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z przyszłymi działaniami w ramach oddziału, dołącz do grupy wolontariuszy na FB.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia i od organizatorów]

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.09.2022

Godzina rozpoczęcia:

15:00

Miejsce:

Kraków, Rynek Główny

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/4E8YJwOLg

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

16 Gru

Kuchnia z Klimatem: Ryby jako istoty czujące

Zapraszamy na kolejne spotkanie Kuchni z Klimatem! Tym razem zagłębimy się w temat RYBY JAKO ISTOTY CZUJĄCE i spojrzymy na te istoty zarówno od strony etycznego (nie)wykorzystywania, jak i biologii, ochrony środowiska oraz zdrowia / dietetyki.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA, 40-004 Katowice, aleja Wojciecha Korfantego 6

15 Gru

Wegańska Wigilia w Pracowni Faithful

Zapraszamy Was serdecznie na jedyne takie wydarzenie w okolicy - spotkanie, integrację, Wigilię po wegańsku 🍄

Pracownia Faithful, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Twarda 32

09 Gru

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #10 – “Architektura i zwierzęta” J. Gellner i M. Boczar

9 grudnia odbędzie się dziesiąte spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej! Spotkanie będzie okazją, by podyskutować na temat książki "Architektura i zwierzęta" autorstwa Joanny Gellner i Mateusza Boczara.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4