fbpx

Lista wydarzeń

24 Maj

Live cooking show z Dominiką Repetto Czapską

Z okazji 18. Ogólnopolskiego Tygodnia Wege zapraszamy na roślinny pokaz gotowania Dominiki Repetto Czapskiej.

Park Źródliska, 90-329 Łódź

23 Maj

Wege Speed Friending w Łodzi

Podczas spotkania będzie można przede wszystkim poznać nowych roślinożernych znajomych, których przecież nigdy dość. A jak przy okazji ktoś znajdzie sobie drugą połówkę, to tym lepiej!

6 dzielnica, ul. Piotrkowska 102, 90-004 Łódź

01 Maj

Wege Majówka na Ranczo Abrakadabra

Codziennie będą prowadzone warsztaty grupowe z końmi jako przewodnikami i niezwykłymi terapeutami (nie jeździmy konno!) W cenie wyjazdu zawarte są noclegi w przestrzeni sypialnianej na poddaszu oraz pyszne wegetariańskie jedzenie.

Natural Road Ranch aka Ranczo Abrakadabra, Chojnata 25a, 96-111 Kowiesy

28 Kwi

Gotuj roślinnie z Wegan Nerd!

Alicja Rokicka, autorka bloga Wegan Nerd, zainspirowana podróżami po świecie przybliży Wam receptury na swoje ulubione dania, które zamieściła w swojej nowej książce „Gotuj! roślinnie”.

OFF Piotrkowska - budynek 6, Ip., ul. Piotrkowska 138/140, 90-062 Łódź

20 Kwi

Roślinna Szkoła w Niebostanie. Łódzka premiera reportażu “Katastrofa na talerzu”

Po projekcji filmu “Katastrofa na talerzu” poświęcimy kilka chwil na rozwinięcie kwestii w nim poruszonych. Przybliżymy Wam także postulaty Programu Roślinna Szkoła.

Niebostan, 90-407 Łódź, ul. Piotrkowska 17

24 Mar

Łódzka Veganoc #3

Zachęceni sukcesem łódzkich Vegilii dwa lata temu zapoczątkowaliśmy roślinne wielkanocne uczty. To wydarzenie na którym smakujemy dania kuchni roślinnej w wersji świątecznej, dzielimy się przepisami i wiedzą.

6 dzielnica, ul. Piotrkowska 102, 90-004 Łódź

03 Mar

Wege Speed Dating (Łódź)

Podczas spotkania będzie można przede wszystkim poznać nowych roślinożernych znajomych, których przecież nigdy dość. A jak przy okazji ktoś znajdzie sobie drugą połówkę, to tym lepiej!

Niebostan, 90-407 Łódź, ul. Piotrkowska 17

16 Sty

Festiwal wegański na Uniwersytecie Łódzkim

Myślałeś o przejściu na weganizm? Chętnie Ci w tym pomożemy! Weź udział w festiwalu wegańskim, który odbędzie się w formie stoisk z wegańskimi potrawami.

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

04 Wrz

Szkolenie: Ramen Wegański | Kohei Yagi

dr Kohei Yagi – Ramen designer, specjalizuje się w japońskim ramen. Jego ramenowe receptury zdobyły szerokie grona fanów w Uki Uki, Uki Uki Green oraz Vegan Ramen Shop.

Łódź, ul. Sienkiewicza 82/84

22 Sie

Dzień Mleka Roślinnego – degustacja Łódź

Hodowla zwierząt jest jednym z głównych motorów zmian klimatycznych. Przejście z mleka krowiego na mleko roślinne to jeden ze sposobów, dzięki którym można znacznie zmniejszyć swój negatywny wpływ na planetę.

ul. Piotrkowska 30/32, Łódź (przy C.H. Magda)

20 Sie

Dzień Mleka Roślinnego – degustacja Piotrków Trybunalski

Ze względu na olbrzymią produkcję mleka krowy mleczne, które są inteligentnymi, empatycznymi i czułymi zwierzętami, muszą znosić niewygodne i stresujące warunki, które nie zaspokajają nawet ich najbardziej podstawowych potrzeb.

Rynek Trybunalski

22 Maj

17. Tydzień Wege / Piotrków Trybunalski

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. W Piotrkowie z tej okazji będziecie mieli okazję doświadczyć praktyki jogi w plenerze prowadzonej przez Tosia Yoga i ruszymy razem na wycieczkę rowerową nad sam Zalew Sulejowski!

Piotrków Trybunalski

15 Kwi

KOT bless you / walk-in na kotki

Zapraszamy na charytatywny walk-in na kotki pod opieką łódzkiej grupy lokalnej Fundacji Viva! 🐱 Łapcie piękne dziarki od Artak Tattoo, Klaudii sorise_art, Oli Kminki i Mateusza Pijanowskiego.

Studio Tatuażu Gorilla, Łódź, ul. Piotrkowska 107

02 Kwi

Łódzka Veganoc #2

Zachęceni sukcesem łódzkich Vegilii rok temu zapoczątkowaliśmy roślinne wielkanocne uczty. To wydarzenie na którym smakujemy dania kuchni roślinnej w wersji świątecznej, dzielimy się przepisami i wiedzą.

Niebostan, Łódź, ul. Piotrkowska 17

25 Lut

Wege Festiwal Łódź (luty 2023)

Wege Festiwal to stoiska z najlepszą wege kuchnią, które specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdżają się z całego kraju!

Łódź, ul. Piotrkowska 217

12 Lut

Wegańskie śniadanie w Niebostanie

Przyjdź na śniadanie do Niebostanu, wrzuć coś do puszki i częstuj się! Całość dochodu zasili działalność statutową Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Niebostan, Łódź, ul. Piotrkowska 17

10 Lut

Dziarentynki dla zwierząt #3

Wraz z łódzkimi studiami tatuażu, mamy dla Was do wylicytowania dziarki o tematyce zwierzęcej. Dochód z aukcji zasili działalność Viva! Akcja dla Zwierząt Łódź.

Łódź

05 Cze

Łódź National Animal Rights Day 2022

W tym roku National Animal Rights Day również w Łodzi! 5 czerwca 13.00 Pasaż Schillera. Zapraszamy na ceremonię upamiętniająca miliardy zwierząt, które co roku giną z rąk ludzkich.

Łódź, Pasaż Schillera

24 Lut

Warsztaty kulinarne “KLASYKA WEGETARIAŃSKICH INDII”

Często zastanawiasz się w czym tkwi sekret tych aromatycznych dań w indyjskich restauracjach? Teraz już nie będzie to dla Ciebie tajemnicą. Wszystkiego Cię nauczę. Krok po kroku!

Restauracja GANESH Manufaktura, Łódź, ul. Ogrodowa 19

30 Lip

Dzień (bez)sernika

30 lipca przyjdźcie do lokali w Łodzi biorących udział w naszej akcji, zjedzcie wegański sernik i pomóżcie zwierzętom!

Łódź