fbpx
string(19) "2023-05-14 00:00:00"

Trzy dni demonstracji przeciwko Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to niewątpliwie ogromny stres dla zwierząt związany z ich transportem, ulokowaniem w metalowych zagrodach i narażeniem na negatywne interakcje z dziećmi i dorosłymi ludźmi. Wystawa oparta na zaspokojeniu ego i próżności hodowców, pokazująca najnowszą technologię i rozwiązania systematycznego krzywdzenia zwierząt.

To, co szczególnie wzbudza naszą dezaprobatę, to skierowanie tegorocznej wystawy do dzieci przedszkolnych, które mają nauczyć się normalizacji przemocy w stosunku do zwierząt tzw. hodowlanych, podczas gdy zwierzęta tzw. domowe mają być do kochania. Nie ma na to naszej zgody!

Pod hasłem “zdrowego odżywiania” ma być promowane mięso wieprzowe, wołowe i drobiowe. Nie pozwolimy zapomnieć, że zgodnie ze stanowiskiem Światowej Organizacji Zdrowia, spożywanie czerwonego i przetworzonego mięsa jest rakotwórcze i może powodować raka jelita grubego.

W poprzedniej edycji przywieziono na MTP blisko 1500 zwierząt pozaludzkich. Pokażmy w tym roku swój sprzeciw dla takich wątpliwych atrakcji oraz dla modelu rolnictwa opierającego się na wyzysku słabszych, nieekonomicznego i dewastującego nasze środowisko! Bądźmy tam razem dla nich!

Szczegółowe informacje dotyczące protestów będą aktualizowane na bieżąco.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

12.05.2023 - 14.05.2023

Godzina rozpoczęcia:

15:00

Miejsce:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/RYoIKTqo

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4