fbpx
string(0) ""

Koniec z mordowaniem zwierząt dla MaxMary vol. 1

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

DOKŁADNA GODZINA ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA PROTESTU ZOSTANIE PODANA WE WRZEŚNIU

Akcja w obronie zwierząt maltretowanych i mordowanych dla sklepu MaxMara.
Protest jest organizowany we współpracy z AFW – Abolish Fur Worldwide (wcześniej CAFT EUROPE).
Pokażmy właścicielom i pracownikom sklepu MaxMara, że świat się zmienia i dzisiaj noszenie na sobie ciał zmaltretowanych zwierząt nie jest symbolem luksusu, lecz symbolem zgody na przemoc wobec pięknych i niewinnych istot.

Zwierzęta potrzebują naszej wytrwałości w walce o ich wyzwolenie. Bez naszej determinacji i wspólnego działania wyzwolenie zwierząt nie nastąpi nigdy …

30 września 2023 r. bądźcie razem z nami przed sklepem MaxMara w Warszawie (na ul. Nowy Świat 1), aby zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej modzie.

 

Autor zdjęcia: Edwin Radzikowski

MaxMara należy do marek odzieżowych, które w swoich kolekcjach używają futer ze zwierząt maltretowanych na fermach futrzarskich. Norki są często bite i kopane przez pracowników ferm. Zwierzęta zabijane są w komorach gazowych z których do ostatniej sekundy swojego życia rozpaczliwie próbują się uwolnić. Lisy i jenoty najczęściej są rażone prądem, a podczas umierania są w pełni świadome tego, co się z nimi dzieje, a wcześniej widzą jak zabijani są inni przedstawiciele ich gatunku.

Wspólnie z międzynarodową organizacją AFW (Aboliish Fur Worldwide; wcześniej działającą pod nazwą CAFT) tworzymy tzw. kampanie ciśnieniowe, których celem jest wywieranie nacisku na konkretne marki, aby zrezygnowały z promowania okrucieństwa w modzie. Dzięki działaniom osób aktywistycznych z tej organizacji w Europie i w USA w ciągu ostatnich dwóch lat ośmioro projektantów/projektantek oraz ponad 40 marek odzieżowych zrezygnowało z futer ze zwierząt w swoich kolekcjach. To pokazuje, że takie akcje rzeczywiście przynoszą efekty.

Protesty przed sklepami MaxMara odbywają się obecnie również w innych miastach Europy. W Polsce nasze protesty wspiera m.in. aktorka Magdalena Popławska, która brała udział w jednej z poprzednich edycji akcji.

 

Autor zdjęcia: Edwin Radzikowski

 

Po demonstracji przed MaxMarą odbędzie się kolejne wydarzenie przeciwko okrucieństwu w modzie – protest przed sklepem Hermes (na Krakowskim Przedmieściu). Będzie to protest przeciwko planom powiększania ferm krokodyli, które właściciele tej francuskiej marki hodują w celu wykorzystywania w produkcji swojej galanterii. Aż trzy krokodyle zabijane są w okrutny sposób dla jednej torebki Hermesa.

Film z jednej z poprzednich akcji:
https://www.facebook.com/watch/?v=388736570078251
[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatorek]

Szczegóły

Data wydarzenia:

30.09.2023

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

ul. Nowy Świat 1, 00-496 Warszawa.

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/1flAXUgME

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

14 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna (Katowice)

Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo, jeśli nie masz czasu na gotowanie płacisz wejście 20 zł. Całość kwoty zebranej na wydarzeniu przekazujemy Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Maciejkowicach.

ul. Dworcowa 4, 40-012 Katowice