fbpx
string(0) ""

Koniec z mordowaniem zwierząt dla MaxMary vol. 1

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

DOKŁADNA GODZINA ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA PROTESTU ZOSTANIE PODANA WE WRZEŚNIU

Akcja w obronie zwierząt maltretowanych i mordowanych dla sklepu MaxMara.
Protest jest organizowany we współpracy z AFW – Abolish Fur Worldwide (wcześniej CAFT EUROPE).
Pokażmy właścicielom i pracownikom sklepu MaxMara, że świat się zmienia i dzisiaj noszenie na sobie ciał zmaltretowanych zwierząt nie jest symbolem luksusu, lecz symbolem zgody na przemoc wobec pięknych i niewinnych istot.

Zwierzęta potrzebują naszej wytrwałości w walce o ich wyzwolenie. Bez naszej determinacji i wspólnego działania wyzwolenie zwierząt nie nastąpi nigdy …

30 września 2023 r. bądźcie razem z nami przed sklepem MaxMara w Warszawie (na ul. Nowy Świat 1), aby zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej modzie.

 

Autor zdjęcia: Edwin Radzikowski

MaxMara należy do marek odzieżowych, które w swoich kolekcjach używają futer ze zwierząt maltretowanych na fermach futrzarskich. Norki są często bite i kopane przez pracowników ferm. Zwierzęta zabijane są w komorach gazowych z których do ostatniej sekundy swojego życia rozpaczliwie próbują się uwolnić. Lisy i jenoty najczęściej są rażone prądem, a podczas umierania są w pełni świadome tego, co się z nimi dzieje, a wcześniej widzą jak zabijani są inni przedstawiciele ich gatunku.

Wspólnie z międzynarodową organizacją AFW (Aboliish Fur Worldwide; wcześniej działającą pod nazwą CAFT) tworzymy tzw. kampanie ciśnieniowe, których celem jest wywieranie nacisku na konkretne marki, aby zrezygnowały z promowania okrucieństwa w modzie. Dzięki działaniom osób aktywistycznych z tej organizacji w Europie i w USA w ciągu ostatnich dwóch lat ośmioro projektantów/projektantek oraz ponad 40 marek odzieżowych zrezygnowało z futer ze zwierząt w swoich kolekcjach. To pokazuje, że takie akcje rzeczywiście przynoszą efekty.

Protesty przed sklepami MaxMara odbywają się obecnie również w innych miastach Europy. W Polsce nasze protesty wspiera m.in. aktorka Magdalena Popławska, która brała udział w jednej z poprzednich edycji akcji.

 

Autor zdjęcia: Edwin Radzikowski

 

Po demonstracji przed MaxMarą odbędzie się kolejne wydarzenie przeciwko okrucieństwu w modzie – protest przed sklepem Hermes (na Krakowskim Przedmieściu). Będzie to protest przeciwko planom powiększania ferm krokodyli, które właściciele tej francuskiej marki hodują w celu wykorzystywania w produkcji swojej galanterii. Aż trzy krokodyle zabijane są w okrutny sposób dla jednej torebki Hermesa.

Film z jednej z poprzednich akcji:
https://www.facebook.com/watch/?v=388736570078251
 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatorek]

Szczegóły

Data wydarzenia:

30.09.2023

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

ul. Nowy Świat 1, 00-496 Warszawa.

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/1flAXUgME

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

16 Gru

Kuchnia z Klimatem: Ryby jako istoty czujące

Zapraszamy na kolejne spotkanie Kuchni z Klimatem! Tym razem zagłębimy się w temat RYBY JAKO ISTOTY CZUJĄCE i spojrzymy na te istoty zarówno od strony etycznego (nie)wykorzystywania, jak i biologii, ochrony środowiska oraz zdrowia / dietetyki.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA, 40-004 Katowice, aleja Wojciecha Korfantego 6

15 Gru

Wegańska Wigilia w Pracowni Faithful

Zapraszamy Was serdecznie na jedyne takie wydarzenie w okolicy - spotkanie, integrację, Wigilię po wegańsku 🍄

Pracownia Faithful, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Twarda 32

09 Gru

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #10 – “Architektura i zwierzęta” J. Gellner i M. Boczar

9 grudnia odbędzie się dziesiąte spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej! Spotkanie będzie okazją, by podyskutować na temat książki "Architektura i zwierzęta" autorstwa Joanny Gellner i Mateusza Boczara.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4