fbpx

Lista wydarzeń

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

24 Lut

Katastrofa na talerzu – Premiera reportażu oraz panel dyskusyjny (Kraków)

Premiera reportażu "Katastrofa na talerzu" oraz panel dyskusyjny dotyczący prawa do zdrowej, bezpiecznej żywności i naprawy systemu żywności.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

17 Lut

Katastrofa na talerzu – Premiera reportażu oraz panel dyskusyjny (Wrocław)

Trzeci reportaż Green REV Institute to mapa kosztów współczesnej produkcji żywności i mapa rozwiązań dla naszych talerzy. Planeta, zdrowie, aktywizm, nauka, przyszłość kolejnych pokoleń, dzika przyroda, bioróżnorodność...

Kino Nowe Horyzonty, 50-077 Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19A

03 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

VEGA Bar Wegański, Sukiennice 1/2, 50-116 Wrocław

20 Sie

Premiera klipu “Jedne Kochasz” Wielkiej Wegańskiej Inkwizycji

Jak powstała Wielka Wegańska Inkwizycja? Dowiesz się tego w klipie do naszego pierwszego utworu pt. "Jedne Kochasz".

Facebook

27 Lip

Jaka przyszłość czeka żywność – wyzwania dla samorządu, nauki i społeczeństwa. Film&Debata

Według naukowców IPCC, przejście na dietę roślinną w znacznym stopniu zmniejszyłoby emisję gazów cieplarnianych związanych z żywnością i dałoby wielką szansę na złagodzenie zmiany klimatu.

Barka, Kraków, ul. Podgórska 16 (vis-à-vis)

26 Maj

Pokaz filmu TAKEOUT. Eating our planet alive.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Fundacja Viva zapraszają na pokaz filmu TAKEOUT. Eating our planet alive. w reż. Michała Siewierskiego.

Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5

15 Kwi

Halo Wrocław: Posłuchaj wegańskich biznesów

15 kwietnia 2023 to dzień, w którym Wrocław będzie rozmawiał o biznesie, dobrym jedzeniu i sprawczości.

ODLOT, ul. Piłsudskiego 34, 50-033 Wrocław

02 Kwi

DOMINION – 5 lat od premiery

Pokażemy na ekranach "Dominion" oraz będziemy rozmawiać z osobami zainteresowanymi na temat filmu oraz tego, jaki wpływ na życie zwierząt tzw. hodowlanych mają codzienne wybory konsumenckie.

Kraków, Rynek Główny

23 Mar

Pokaz filmu “Krowa” oraz spotkanie z Dariuszem Gzyrą

Pokaz filmu ‘’Krowa’’(2021) w reż. Andrea Arnold. Po seansie, spotkanie z filozofem, publicystą i działaczem społecznym Dariuszem Gzyrą.

Goyki 3 Art Inkubator, ul. Goyki 3, 81-706 Sopot

04 Lut

Debata i premiera filmu “Posłuchaj Wegańskich Biznesów”

4. lutego odbędzie się premiera najnowszego reportażu Green REV Institute pt. "Posłuchaj Wegańskich Biznesów" - dokumentu pokazującego budowniczych i twórczynie rynku zdrowej, wegańskiej żywności w Polsce - a tuż po filmie Okrągły Stół pt. "Samorząd, biznes i nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywności".

Facebook

02 Wrz

Premiera filmu “Sanctuarium”

"Sanctuarium" to film dokumentalny. Rozmawiamy o poszanowaniu Zwierząt i Ich praw. Pokazujemy miejsce gdzie świnie tzw hodowlane i te mniejsze mają swój dom, miłość i opiekę.

Facebook

19 Sie

BNP Paribas Green Film Festival 2022. Dzień 6: Przyszłość żywienia

BNP Paribas Green Film Festival to pionierski, a zarazem największy w Polsce festiwal filmowy o tematyce ekologicznej, poruszający aktualne problemy współczesnego świata.

Kraków

22 Maj

19.MDAG: pierwsza “Wegańska Kuchnia Społeczna” w Światowidzie!

Z okazji projekcji dokumentu MIĘSO PRZYSZŁOŚCI Liz Marshall zapraszamy na pierwszą... ●•WEGAŃSKĄ KUCHNIĘ SPOŁECZNĄ•● w Kinie Światowid!

Kino Światowid, Katowice, ul. 3-go Maja 7

05 Maj

Live Chat ze SŁAWKIEM JANKOWSKIM – reżyserem filmu “RZECZPOSPOLITA WEGAŃSKA”

Już 5 maja o godzinie 19.00 zapraszamy Was na Live Czat na Facebooku BNP Paribas Green Film Festival ze Sławkiem Jankowkim - reżyserem filmu "Rzeczpospolita Wegańska"

Facebook

15 Sty

Rozmowa z Dorotą Sumińską o “Wegańskiej Warszawie”

Audycja radiowa "Wierzę w Zwierzę", prowadzona przez Dorotę Sumińską, w której Kacper Nowicki z Green REV Institute opowie o filmie "Wegańska Warszawa".

Radio TOK fm

14 Sty

Wegańska Warszawa. Premiera filmu (online)

W reportażu Wegańska Warszawa o marzeniach, wyzwaniach, naprawianiu świata opowiadają właściciele, współtwórczynie, kreatorki Roślinnego Qurczaka, Youmiko Vegan Sushi, Lokal Vegan Bistro oraz Słusznej Strawy.

Internet

08 Gru

Po cóż patrzeć na świnie – pokaz filmu „Gunda” i dyskusja

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Gunda” Wiktora Kossakowskiego oraz dyskusję z udziałem osób specjalizujących się w krytycznych studiach nad zwierzętami – Dariusza Gzyry, dr Doroty Łagodzkiej i Michała Matuszewskiego. Postaramy się przyjrzeć „Gundzie” uważnie, doceniając duże znaczenie tego filmu dla propagowania praw zwierząt oraz jego formalne nowatorstwo.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

16 Wrz

RZECZPOSPOLITA WEGAŃSKA // premiera online filmu

"Rzeczpospolita Wegańska" to film-rozmowa, w której uczestnicy i uczestniczki szczerze odpowiadają na pytania Orestesa Kowalskiego (Everyday Hero), przedstawiając pełne spektrum motywacji, przekonań i zachowań polskich wegan.

Internet