fbpx
string(0) ""

Katastrofa na talerzu – Premiera reportażu oraz panel dyskusyjny (Kraków)

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

24 lutego 2024 r. (sobota), o godzinie 14:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się premiera reportażu “Katastrofa na talerzu” oraz panel dyskusyjny dotyczący prawa do zdrowej, bezpiecznej żywności i naprawy systemu żywności. Na wydarzenie zapraszają: W Imię Zwierząt, Green REV Institute oraz koalicja Future Food 4 Climate.

Film “Katastrofa na talerzu” to podróż, pokazująca różne perspektywy: osób decyzyjnych, osób aktywistycznych, reprezentantów świata nauki i zdrowia, rodziców. Osoby te przyglądają się naszym talerzom i półkom sklepowym, szukając rozwiązań i wskazując na działania legislacyjne, edukacyjne, a także podnoszą kwestię prawa dostępu do bezpiecznej, zdrowej, zrównoważonej, roślinnej żywności w placówkach oświatowych.

Bohaterki i bohaterowie to: Posłanka do Parlamentu Europejskiego dr. Sylwia Spurek, Posłanka na Sejm X kadencji Dorota Łoboda, Prof. Piotr Skubała, Radny Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Filip Pelc, Marzena Wichniarz, Rodzice dla Klimatu, Szymon Żugaj, aktywista, Green REV Institute, Anna Żuchniewicz, Fundacja Onkologiczna Rakiety, Roman Głodowski, Prezes i Założyciel Stowarzyszenia Nasz Bóbr, Morgan Janowicz, Koordynatorka ds. Partnerstwa Green REV Institute. Osoby z różnym doświadczeniem, działające w różnych obszarach odważnie mówią o konieczności naprawy systemu żywności, ambitnego zajęcia się kwestią sprawiedliwości żywnościowej, bez stereotypów i politycznej opowieści o prawie do kotleta.

Po premierze odbędzie się dyskusja moderowana przez Justynę Nowicką – dziennikarkę Radia Kraków, byłą wieloletnią szefową działu kultury tej rozgłośni oraz redaktorkę naczelną Radia Kraków Kultura. W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

🗣️ Ewa Wantuch – weganka, biolożka, dietetyczka kliniczna specjalizująca się w dietach roślinnych. Odbyła liczne szkolenia krajowe i zagraniczne głównie w zakresie diet roślinnych, diet w chorobach hormonozależnych, neurologicznych i dietetyki pediatrycznej. Na co dzień pomaga głównie pacjentom z chorobami tarczycy, zespołem metabolicznym oraz z niedoborami pokarmowymi. W kręgu jej zainteresowań leży głównie weganizm i zaburzenia hormonalne.

🗣️ Monika Konieczna – weganka, aktywistka Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Siostra Rzeka Wilga. Współtworzy Koalicję Ruchów Krakowskich “Wspólnie dla Miasta”. Od kilku lat wspiera i jest zaangażowana w działalność różnych inicjatyw na rzecz poprawy losu zwierząt. Od 2019 r. udziela się też w inicjatywach skupiających się na ochronie przyrody, klimatu oraz na działaniach miastotwórczych.

🗣️ Monika Kohut – weganka, abolicjonistka zwierzęca, aktywistka, feministka. Działa aktywnie na rzecz równości wszystkich istot żyjących. Organizatorka licznych wydarzeń prozwierzęcych walcząca z szeroko pojętymi wykluczeniami. Mottem jej aktywizmu jest “Współczucie bez działania jest tylko obserwacją. Nie bądź obserwatorem”.

🗣️ Jakub Spryszyński – od 4 lat szczęśliwy ojciec 4-latki, od około 10 lat weganin. Aktywista prozwierzęcy, behawiorysta psów. W wolnym czasie pasjonat sportu i wszelkiej aktywności fizycznej.

🗣️ Joanna Hańderek – ekofeministka, weganka, filozofka specjalizująca się w filozofii kultury, doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesora nadzwyczajna Uniwersytetu Jagiellońskiego, publicystka, działaczka społeczna i polityczna.

Film będzie tłumaczony na polski język migowy (PJM).
Film powstał dzięki wsparciu Vegan Grants, matronką honorową jest dr. Sylwia Spurek, Posłanka do Parlamentu Europejskiego (Greens/EFA), matronat i współpraca: Krytyka Polityczna.

Do zobaczenia!

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

24.02.2024

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

Organizator:

Green REV Institute

Współorganizatorzy:

W Imię Zwierząt oraz koalicja Future Food 4 Climate

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/7tDkmKRre

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1