fbpx
string(0) ""

RZECZPOSPOLITA WEGAŃSKA // premiera online filmu

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jeszcze kilka lat temu weganizm wywoływał jedynie pobłażliwy uśmiech. Co życzliwsi życzyli powodzenia, inni prorokowali, że moda ta już niedługo minie. Dziś nie tylko wegetarianizm rozsiadł się na naszych stołach na dobre, ale też weganizm radzi sobie w Polsce coraz lepiej. Jaka jest Rzeczpospolita Wegańska? Czy potrafi łączyć – jak na temat jedzenia przystało – czy dzieli nasze stoły na pół? Sprawdził to Sławek Jankowski, reżyser filmu „Rzeczpospolita Wegańska”. Teraz również Wy możecie dowiedzieć się, jak żyje się Weganom znad Wisły.

Weganizm to w naszym kraju jeden z tematów-zapalników, bez względu na to, po której części stołu się siedzi. Choć nie ma w nim grama mięsa, często dyskusje nad kwestią diety wegańskiej przypominają rzucanie nim. Jedna strona oskarża o okrucieństwo wobec zwierząt, druga mówi o wegeterroryzmie. Dokument Sławka Jankowskiego wychodzi temu naprzeciw i proponuje coś zupełnie innego. To nie jest dokument o zabarwieniu moralizatorskim, ekologiczny straszak lub materiał pokazujący ukryte nagrania z ferm. To film-rozmowa, w której uczestnicy i uczestniczki szczerze odpowiadają na pytania Orestesa Kowalskiego (Everyday Hero), przedstawiając pełne spektrum motywacji, przekonań i zachowań polskich wegan. W filmie ukazano różne punkty widzenia, od dietetycznego, po etyczny i biznesowy tak, by obraz weganizmu w Polsce był kompletny.
Producentem filmu Rzeczpospolita Wegańska jest Resort Studio – visual content house z siedzibą w Poznaniu, specjalizujący się w realizacjach food i produktowych. Firma podchodząca do biznesu w sposób zrównoważony i świadomy.
[ilustracja i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.09.2021

Godzina rozpoczęcia:

20:00

Miejsce:

Internet

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2KNTJWTLD

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

16 Gru

Kuchnia z Klimatem: Ryby jako istoty czujące

Zapraszamy na kolejne spotkanie Kuchni z Klimatem! Tym razem zagłębimy się w temat RYBY JAKO ISTOTY CZUJĄCE i spojrzymy na te istoty zarówno od strony etycznego (nie)wykorzystywania, jak i biologii, ochrony środowiska oraz zdrowia / dietetyki.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA, 40-004 Katowice, aleja Wojciecha Korfantego 6

15 Gru

Wegańska Wigilia w Pracowni Faithful

Zapraszamy Was serdecznie na jedyne takie wydarzenie w okolicy - spotkanie, integrację, Wigilię po wegańsku 🍄

Pracownia Faithful, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Twarda 32

09 Gru

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #10 – “Architektura i zwierzęta” J. Gellner i M. Boczar

9 grudnia odbędzie się dziesiąte spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej! Spotkanie będzie okazją, by podyskutować na temat książki "Architektura i zwierzęta" autorstwa Joanny Gellner i Mateusza Boczara.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4