fbpx
string(0) ""

RZECZPOSPOLITA WEGAŃSKA // premiera online filmu

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jeszcze kilka lat temu weganizm wywoływał jedynie pobłażliwy uśmiech. Co życzliwsi życzyli powodzenia, inni prorokowali, że moda ta już niedługo minie. Dziś nie tylko wegetarianizm rozsiadł się na naszych stołach na dobre, ale też weganizm radzi sobie w Polsce coraz lepiej. Jaka jest Rzeczpospolita Wegańska? Czy potrafi łączyć – jak na temat jedzenia przystało – czy dzieli nasze stoły na pół? Sprawdził to Sławek Jankowski, reżyser filmu „Rzeczpospolita Wegańska”. Teraz również Wy możecie dowiedzieć się, jak żyje się Weganom znad Wisły.

Weganizm to w naszym kraju jeden z tematów-zapalników, bez względu na to, po której części stołu się siedzi. Choć nie ma w nim grama mięsa, często dyskusje nad kwestią diety wegańskiej przypominają rzucanie nim. Jedna strona oskarża o okrucieństwo wobec zwierząt, druga mówi o wegeterroryzmie. Dokument Sławka Jankowskiego wychodzi temu naprzeciw i proponuje coś zupełnie innego. To nie jest dokument o zabarwieniu moralizatorskim, ekologiczny straszak lub materiał pokazujący ukryte nagrania z ferm. To film-rozmowa, w której uczestnicy i uczestniczki szczerze odpowiadają na pytania Orestesa Kowalskiego (Everyday Hero), przedstawiając pełne spektrum motywacji, przekonań i zachowań polskich wegan. W filmie ukazano różne punkty widzenia, od dietetycznego, po etyczny i biznesowy tak, by obraz weganizmu w Polsce był kompletny.
Producentem filmu Rzeczpospolita Wegańska jest Resort Studio – visual content house z siedzibą w Poznaniu, specjalizujący się w realizacjach food i produktowych. Firma podchodząca do biznesu w sposób zrównoważony i świadomy.
[ilustracja i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.09.2021

Godzina rozpoczęcia:

20:00

Miejsce:

Internet

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2KNTJWTLD

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Sty

Weganizm w mediach. Panel dyskusyjny

"Weganizm w mediach", czyli kolejne spotkanie Manifestu Wegańskiego w krakowskim Dworku Białoprądnickim.

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

17 Gru

Wegańskie święta. Warsztaty: roślinne gotowanie (Klimki koło Łukowa)

Warsztaty kuchni roślinnej w świątecznej odsłonie dla tych, którzy chcą wzbogacić swój świąteczny stół nowymi zdrowymi daniami bez użycia jaj, nabiału, mąki pszennej, ryb i mięsa.

Parisel Palace Leśne Zacisze, Klimki 36, k/Łukowa

13 Gru

Zrób sobie święta z Wegan Nerd. Warsztaty wegańskie

Wesołych i smacznych Świąt Weganie! A jeżeli macie ochotę potrenować przygotowywanie świątecznych specjałów to mamy dla Was super trening z jedyną taką Wegantrenerką – Aaaaalicją Rooookicką! 🙂

Akademia Kulinarna Studio A, Toruń, ul. Lelewela 33