fbpx
string(0) ""

RZECZPOSPOLITA WEGAŃSKA // premiera online filmu

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jeszcze kilka lat temu weganizm wywoływał jedynie pobłażliwy uśmiech. Co życzliwsi życzyli powodzenia, inni prorokowali, że moda ta już niedługo minie. Dziś nie tylko wegetarianizm rozsiadł się na naszych stołach na dobre, ale też weganizm radzi sobie w Polsce coraz lepiej. Jaka jest Rzeczpospolita Wegańska? Czy potrafi łączyć – jak na temat jedzenia przystało – czy dzieli nasze stoły na pół? Sprawdził to Sławek Jankowski, reżyser filmu „Rzeczpospolita Wegańska”. Teraz również Wy możecie dowiedzieć się, jak żyje się Weganom znad Wisły.

Weganizm to w naszym kraju jeden z tematów-zapalników, bez względu na to, po której części stołu się siedzi. Choć nie ma w nim grama mięsa, często dyskusje nad kwestią diety wegańskiej przypominają rzucanie nim. Jedna strona oskarża o okrucieństwo wobec zwierząt, druga mówi o wegeterroryzmie. Dokument Sławka Jankowskiego wychodzi temu naprzeciw i proponuje coś zupełnie innego. To nie jest dokument o zabarwieniu moralizatorskim, ekologiczny straszak lub materiał pokazujący ukryte nagrania z ferm. To film-rozmowa, w której uczestnicy i uczestniczki szczerze odpowiadają na pytania Orestesa Kowalskiego (Everyday Hero), przedstawiając pełne spektrum motywacji, przekonań i zachowań polskich wegan. W filmie ukazano różne punkty widzenia, od dietetycznego, po etyczny i biznesowy tak, by obraz weganizmu w Polsce był kompletny.
Producentem filmu Rzeczpospolita Wegańska jest Resort Studio – visual content house z siedzibą w Poznaniu, specjalizujący się w realizacjach food i produktowych. Firma podchodząca do biznesu w sposób zrównoważony i świadomy.
[ilustracja i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

16.09.2021

Godzina rozpoczęcia:

20:00

Miejsce:

Internet

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2KNTJWTLD

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro