fbpx
string(0) ""

19.MDAG: pierwsza “Wegańska Kuchnia Społeczna” w Światowidzie!

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Z okazji projekcji dokumentu MIĘSO PRZYSZŁOŚCI Liz Marshall – w ramach 19. edycji festiwalu ●•MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY KATOWICE 2022•● (13-22 maja) – zapraszamy na pierwszą… ●•WEGAŃSKĄ KUCHNIĘ SPOŁECZNĄ•● w Kinie Światowid!

➡ Kiedy? W niedzielę, 22 maja, o godz. 12:00.

Mamy nadzieję, że spotkanie przy dobrym jedzeniu zaobfituje nie tylko rozmowami o smakach i zapachach, ale i dyskusjami o wspaniałym, starannie dobranym kinie. Podczas wydarzenie obowiązuje kilka prostych ZASAD:

1. Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, wejście kosztuje minimum 15 zł i jest swego rodzaju cegiełką, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc ukraińskim zwierzętom.

2. Jedz do woli, ale z umiarem tak, żeby i inni mogli posmakować.

3. Zabierz ze sobą krótki opis swojego dania, najlepiej na kartce. Niech każda osoba dowie się czegoś o Twojej potrawie. Pamiętaj, że Twoja potrawa musi być w 100% roślinna.

4. Zabierz ze sobą sztućce i talerz, im mniej plastiku tym lepiej!

➡ o filmie:
●•MIĘSO PRZYSZŁOŚCI•●
(Meat the Future)
reż. Liz Marshall
Kanada | 2021 | 84 min
godz. 15:00

Niedługo na naszych talerzach nastąpi prawdziwa rewolucja żywieniowa. Mięso z komórek, powstałe bez hodowli i uboju zwierząt, może zmienić ludzkie myślenie o kulturze jedzenia. Były kardiolog z Indii zakłada w Dolinie Krzemowej start-up eksperymentujący z taką pozbawioną okrucieństwa produkcją jedzenia, na które popyt, zgodnie z prognozami, może się do 2050 roku podwoić. Nowa technologia może być drogą ocalenia dla ludzkości, ponieważ tradycyjna hodowla na wielkich farmach powoduje ogromną emisję gazów cieplarnianych oraz jest największym konsumentem wody pitnej. Reżyserka obserwuje rozwój projektu rolnictwa komórkowego przez pięć lat. Jesteśmy blisko zespołu Upside Foods i poznajemy wyzwania biznesowe, stojące przed rewolucyjną technologią. Narratorką filmu jest sama Jane Goodall.

➡ BILETY:
https://bit.ly/Kuchnia_Wegańska

➡ PROGRAM 19. Millennium Docs Against Gravity (13-22 maja):
https://bit.ly/19MDAG_program_bilety_

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

👉 więcej o Jane Goodall dowiecie się z tego artykułu

👉więcej na temat mięsa laboratoryjnego (komórkowego) przeczytacie tutaj

Szczegóły

Data wydarzenia:

22.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Kino Światowid, Katowice, ul. 3-go Maja 7

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

15 Cze

Weganie i weganki dla LGBTIQ+

Już po raz drugi ruszymy w Paradzie Równości jako Weganie i Weganki dla LGBTIQ+ Dołącz do nas i wspólnie pomaszerujmy dla praw człowieka, praw zwierząt i naszej planety.

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki