fbpx
string(0) ""

19.MDAG: pierwsza “Wegańska Kuchnia Społeczna” w Światowidzie!

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Z okazji projekcji dokumentu MIĘSO PRZYSZŁOŚCI Liz Marshall – w ramach 19. edycji festiwalu ●•MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY KATOWICE 2022•● (13-22 maja) – zapraszamy na pierwszą… ●•WEGAŃSKĄ KUCHNIĘ SPOŁECZNĄ•● w Kinie Światowid!

➡ Kiedy? W niedzielę, 22 maja, o godz. 12:00.

Mamy nadzieję, że spotkanie przy dobrym jedzeniu zaobfituje nie tylko rozmowami o smakach i zapachach, ale i dyskusjami o wspaniałym, starannie dobranym kinie. Podczas wydarzenie obowiązuje kilka prostych ZASAD:

1. Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, wejście kosztuje minimum 15 zł i jest swego rodzaju cegiełką, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc ukraińskim zwierzętom.

2. Jedz do woli, ale z umiarem tak, żeby i inni mogli posmakować.

3. Zabierz ze sobą krótki opis swojego dania, najlepiej na kartce. Niech każda osoba dowie się czegoś o Twojej potrawie. Pamiętaj, że Twoja potrawa musi być w 100% roślinna.

4. Zabierz ze sobą sztućce i talerz, im mniej plastiku tym lepiej!

➡ o filmie:
●•MIĘSO PRZYSZŁOŚCI•●
(Meat the Future)
reż. Liz Marshall
Kanada | 2021 | 84 min
godz. 15:00

Niedługo na naszych talerzach nastąpi prawdziwa rewolucja żywieniowa. Mięso z komórek, powstałe bez hodowli i uboju zwierząt, może zmienić ludzkie myślenie o kulturze jedzenia. Były kardiolog z Indii zakłada w Dolinie Krzemowej start-up eksperymentujący z taką pozbawioną okrucieństwa produkcją jedzenia, na które popyt, zgodnie z prognozami, może się do 2050 roku podwoić. Nowa technologia może być drogą ocalenia dla ludzkości, ponieważ tradycyjna hodowla na wielkich farmach powoduje ogromną emisję gazów cieplarnianych oraz jest największym konsumentem wody pitnej. Reżyserka obserwuje rozwój projektu rolnictwa komórkowego przez pięć lat. Jesteśmy blisko zespołu Upside Foods i poznajemy wyzwania biznesowe, stojące przed rewolucyjną technologią. Narratorką filmu jest sama Jane Goodall.

➡ BILETY:
https://bit.ly/Kuchnia_Wegańska

➡ PROGRAM 19. Millennium Docs Against Gravity (13-22 maja):
https://bit.ly/19MDAG_program_bilety_

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

👉 więcej o Jane Goodall dowiecie się z tego artykułu

👉więcej na temat mięsa laboratoryjnego (komórkowego) przeczytacie tutaj

Szczegóły

Data wydarzenia:

22.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Kino Światowid, Katowice, ul. 3-go Maja 7

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro