fbpx
string(0) ""

Debata i premiera filmu “Posłuchaj Wegańskich Biznesów”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy roślinne jedzenie zmieni świat na lepsze?

Premiera reportażu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów” już 4 lutego!

 

Koalicja Future Food 4 Climate, pierwsza w Polsce koalicja działająca na rzecz transformacji systemu żywności, zaprasza na dyskusję o budowaniu zrównoważonego systemu żywności połączoną z premierą filmu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”. Future Food 4 Climate to już ponad 70 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z Polski oraz Ukrainy.

W ramach premiery spotkamy ekspertów i ekspertki z samorządu, biznesu i nauki. Zuzanna Kowalczyk, dziennikarka i redaktorka miesięcznika Pismo – Magazyn Opinii poprowadzi Okrągły Stół pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”.

W dyskusji głos zabiorą: Radna Miasta Stołecznego Warszawy Dorota Łoboda, Radny Dzielnicy Białołęka Filip Pelc, dietetyczka Iwona Kibil, inwestor Piotr Grabowski, współzałożyciel FoodTech.ac.

 

Posłuchaj Wegańskich Biznesów

Po doświadczeniu z produkcją reportażu „Wegańska Warszawa” Green REV Institute jest gotowy na kolejny film i premierę drugiego dokumentu pt. „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”.

W swojej najnowszej produkcji autorzy i producentki filmu pokazują, kto buduje rynek wegańskiej żywności w Polsce i jakimi motywacjami kierują się jego wrażliwi na los planety bohaterowie. Jakie marzenia mają twórcy kultowej Polsoi, kim są założycielki It’s Bean, kto tworzy w Polsce farmy wertykalne i kto wspiera roślinne startupy?

„Zależy nam by pokazać ten rynek potencjalnym inwestorom i inwestorkom.” – mówi producentka reportażu Anna Spurek. „Dzisiaj banki, instytucje finansowe i prywatni inwestorzy powinni patrzeć w przyszłość, czyli także w przyszłość żywności dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek planety.” – dodaje Anna Spurek.

Poznajcie budowniczych i twórczynie rynku zdrowej, wegańskiej żywności w Polsce. To historia Listnego Cudu, Polsoi Well Well, It’s Bean, Yoush oraz FoodTech ac. Obejrzyjcie reportaż, którego premiera online odbędzie się 4 lutego. Niech będzie on motywacją dla wszystkich.

Premiera wraz z okrągłym stołem jest organizowana przez dr n. med. Joannę Kowalczyk-Bednarczyk z ramienia Green REV Institute oraz koalicji Future Food 4 Climate.

 

“Jestem głęboko przekonana, że obecny czas jest tym, który powinniśmy poświęcić tematyce żywności i żywieniowej edukacji. Bezpieczna żywność i transparentna wiedza na temat jej produkcji należy się każdemu obywatelowi i obywatelce. Powinniśmy mieć także prawo do wyboru tego co my i nasze dzieci chcemy/chcą jeść w placówkach publicznych. Sama Komisja Europejska w swojej ostatniej analizie systemu żywności i bezpieczeństwa żywności widzi potrzebę odchodzenia od spożywania produktów odzwierzęcych na rzecz produktów roślinnych. Zrównoważony System Żywności (SFS – Sustainable Food System) to propozycja unijnej legislacji, która ma powstać do 2023 roku, będąc tym samym realną szansą na poprawę m.in. jakości życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt z ferm przemysłowych.” – pisze organizatorka.

 

Premiera filmu online: 4 lutego 2023

Zwiastun:

 

Film “Posłuchaj Wegańskich Biznesów” powstał dzięki Green REV Institute i wsparciu Veg Fund.

Partnerzy specjalni: Plant Based Treaty, Future Food 4 Climate, EVS, BioBazar, European Fem Institute, Szajn, Istota.Info, KUKBUK.pl

Patronaty/Matronaty: Krytyka Polityczna, Opinia Śląska, SmogLab, UnChaind TV, Food and Friends

Transmisja online Okrągłego Stołu pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”: 4 lutego godz. 12:30; Facebook: Green REV Institute

 

[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.02.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:30

Miejsce:

Facebook

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3VHf68yEH

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4