fbpx
string(0) ""

Debata i premiera filmu “Posłuchaj Wegańskich Biznesów”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy roślinne jedzenie zmieni świat na lepsze?

Premiera reportażu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów” już 4 lutego!

 

Koalicja Future Food 4 Climate, pierwsza w Polsce koalicja działająca na rzecz transformacji systemu żywności, zaprasza na dyskusję o budowaniu zrównoważonego systemu żywności połączoną z premierą filmu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”. Future Food 4 Climate to już ponad 70 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z Polski oraz Ukrainy.

W ramach premiery spotkamy ekspertów i ekspertki z samorządu, biznesu i nauki. Zuzanna Kowalczyk, dziennikarka i redaktorka miesięcznika Pismo – Magazyn Opinii poprowadzi Okrągły Stół pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”.

W dyskusji głos zabiorą: Radna Miasta Stołecznego Warszawy Dorota Łoboda, Radny Dzielnicy Białołęka Filip Pelc, dietetyczka Iwona Kibil, inwestor Piotr Grabowski, współzałożyciel FoodTech.ac.

 

Posłuchaj Wegańskich Biznesów

Po doświadczeniu z produkcją reportażu „Wegańska Warszawa” Green REV Institute jest gotowy na kolejny film i premierę drugiego dokumentu pt. „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”.

W swojej najnowszej produkcji autorzy i producentki filmu pokazują, kto buduje rynek wegańskiej żywności w Polsce i jakimi motywacjami kierują się jego wrażliwi na los planety bohaterowie. Jakie marzenia mają twórcy kultowej Polsoi, kim są założycielki It’s Bean, kto tworzy w Polsce farmy wertykalne i kto wspiera roślinne startupy?

„Zależy nam by pokazać ten rynek potencjalnym inwestorom i inwestorkom.” – mówi producentka reportażu Anna Spurek. „Dzisiaj banki, instytucje finansowe i prywatni inwestorzy powinni patrzeć w przyszłość, czyli także w przyszłość żywności dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek planety.” – dodaje Anna Spurek.

Poznajcie budowniczych i twórczynie rynku zdrowej, wegańskiej żywności w Polsce. To historia Listnego Cudu, Polsoi Well Well, It’s Bean, Yoush oraz FoodTech ac. Obejrzyjcie reportaż, którego premiera online odbędzie się 4 lutego. Niech będzie on motywacją dla wszystkich.

Premiera wraz z okrągłym stołem jest organizowana przez dr n. med. Joannę Kowalczyk-Bednarczyk z ramienia Green REV Institute oraz koalicji Future Food 4 Climate.

 

“Jestem głęboko przekonana, że obecny czas jest tym, który powinniśmy poświęcić tematyce żywności i żywieniowej edukacji. Bezpieczna żywność i transparentna wiedza na temat jej produkcji należy się każdemu obywatelowi i obywatelce. Powinniśmy mieć także prawo do wyboru tego co my i nasze dzieci chcemy/chcą jeść w placówkach publicznych. Sama Komisja Europejska w swojej ostatniej analizie systemu żywności i bezpieczeństwa żywności widzi potrzebę odchodzenia od spożywania produktów odzwierzęcych na rzecz produktów roślinnych. Zrównoważony System Żywności (SFS – Sustainable Food System) to propozycja unijnej legislacji, która ma powstać do 2023 roku, będąc tym samym realną szansą na poprawę m.in. jakości życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt z ferm przemysłowych.” – pisze organizatorka.

 

Premiera filmu online: 4 lutego 2023

Zwiastun:

 

Film “Posłuchaj Wegańskich Biznesów” powstał dzięki Green REV Institute i wsparciu Veg Fund.

Partnerzy specjalni: Plant Based Treaty, Future Food 4 Climate, EVS, BioBazar, European Fem Institute, Szajn, Istota.Info, KUKBUK.pl

Patronaty/Matronaty: Krytyka Polityczna, Opinia Śląska, SmogLab, UnChaind TV, Food and Friends

Transmisja online Okrągłego Stołu pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”: 4 lutego godz. 12:30; Facebook: Green REV Institute

 

[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.02.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:30

Miejsce:

Facebook

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3VHf68yEH

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro