fbpx
string(0) ""

Debata i premiera filmu “Posłuchaj Wegańskich Biznesów”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Czy roślinne jedzenie zmieni świat na lepsze?

Premiera reportażu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów” już 4 lutego!

 

Koalicja Future Food 4 Climate, pierwsza w Polsce koalicja działająca na rzecz transformacji systemu żywności, zaprasza na dyskusję o budowaniu zrównoważonego systemu żywności połączoną z premierą filmu „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”. Future Food 4 Climate to już ponad 70 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z Polski oraz Ukrainy.

W ramach premiery spotkamy ekspertów i ekspertki z samorządu, biznesu i nauki. Zuzanna Kowalczyk, dziennikarka i redaktorka miesięcznika Pismo – Magazyn Opinii poprowadzi Okrągły Stół pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”.

W dyskusji głos zabiorą: Radna Miasta Stołecznego Warszawy Dorota Łoboda, Radny Dzielnicy Białołęka Filip Pelc, dietetyczka Iwona Kibil, inwestor Piotr Grabowski, współzałożyciel FoodTech.ac.

 

Posłuchaj Wegańskich Biznesów

Po doświadczeniu z produkcją reportażu „Wegańska Warszawa” Green REV Institute jest gotowy na kolejny film i premierę drugiego dokumentu pt. „Posłuchaj Wegańskich Biznesów”.

W swojej najnowszej produkcji autorzy i producentki filmu pokazują, kto buduje rynek wegańskiej żywności w Polsce i jakimi motywacjami kierują się jego wrażliwi na los planety bohaterowie. Jakie marzenia mają twórcy kultowej Polsoi, kim są założycielki It’s Bean, kto tworzy w Polsce farmy wertykalne i kto wspiera roślinne startupy?

„Zależy nam by pokazać ten rynek potencjalnym inwestorom i inwestorkom.” – mówi producentka reportażu Anna Spurek. „Dzisiaj banki, instytucje finansowe i prywatni inwestorzy powinni patrzeć w przyszłość, czyli także w przyszłość żywności dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek planety.” – dodaje Anna Spurek.

Poznajcie budowniczych i twórczynie rynku zdrowej, wegańskiej żywności w Polsce. To historia Listnego Cudu, Polsoi Well Well, It’s Bean, Yoush oraz FoodTech ac. Obejrzyjcie reportaż, którego premiera online odbędzie się 4 lutego. Niech będzie on motywacją dla wszystkich.

Premiera wraz z okrągłym stołem jest organizowana przez dr n. med. Joannę Kowalczyk-Bednarczyk z ramienia Green REV Institute oraz koalicji Future Food 4 Climate.

 

“Jestem głęboko przekonana, że obecny czas jest tym, który powinniśmy poświęcić tematyce żywności i żywieniowej edukacji. Bezpieczna żywność i transparentna wiedza na temat jej produkcji należy się każdemu obywatelowi i obywatelce. Powinniśmy mieć także prawo do wyboru tego co my i nasze dzieci chcemy/chcą jeść w placówkach publicznych. Sama Komisja Europejska w swojej ostatniej analizie systemu żywności i bezpieczeństwa żywności widzi potrzebę odchodzenia od spożywania produktów odzwierzęcych na rzecz produktów roślinnych. Zrównoważony System Żywności (SFS – Sustainable Food System) to propozycja unijnej legislacji, która ma powstać do 2023 roku, będąc tym samym realną szansą na poprawę m.in. jakości życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt z ferm przemysłowych.” – pisze organizatorka.

 

Premiera filmu online: 4 lutego 2023

Zwiastun:

 

Film “Posłuchaj Wegańskich Biznesów” powstał dzięki Green REV Institute i wsparciu Veg Fund.

Partnerzy specjalni: Plant Based Treaty, Future Food 4 Climate, EVS, BioBazar, European Fem Institute, Szajn, Istota.Info, KUKBUK.pl

Patronaty/Matronaty: Krytyka Polityczna, Opinia Śląska, SmogLab, UnChaind TV, Food and Friends

Transmisja online Okrągłego Stołu pt. “Samorząd, Biznes i Nauka na wspólnej drodze do zrównoważonego systemu żywnościowego”: 4 lutego godz. 12:30; Facebook: Green REV Institute

 

[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

04.02.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:30

Miejsce:

Facebook

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3VHf68yEH

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1