fbpx
string(0) ""

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na wrocławską premierę filmu “Reiwa” i panel dyskusyjny po filmie, w którym udział wezmą: dr Robert Maślak, Jakub Banasiak, Katarzyna Kozak, Edwin Radzikowski i Wy – goście tego wydarzenia:)

Reiwa (jap. 令和) to nazwa nowej ery, okresu panowania cesarza Japonii Naruhito, obowiązująca od 1 maja 2019 roku. Rząd Japonii poinformował, że oficjalne tłumaczenie nazwy nowej ery Reiwa w języku angielskim to: „Beautiful Harmony”. Tłumacząc na język polski, Reiwa oznacza „Piękną Harmonię”.

Reiwa to również tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli w wodnych parkach rozrywki, delfinariach, oceanariach i wszelkich miejscach tego typu. Ten dokument to wezwanie do opamiętania się, skierowane do turystów oraz użytkowników delfinariów, zwolenników tzw. “delfinoterapii” oraz protest przeciw wszystkim formom wykorzystywania delfinów. To również narzędzie nacisku na administrację japońską, w celu zakończenia corocznych polowań na delfiny w niesławnej zatoce Taiji w Japonii.

Twórcy filmu:
Produkcja: Katarzyna Kozak and Edwin Radzikowski
Reżyseria, zdjęcia, montaż: Paweł Artyfikiewicz
Projekt graficzny: Edwin Radzikowski
Materiały użyte w filmie: Kunito Seko, Jakub Banasiak i Warsaw Dolphin Defenders Group
Muzyka: Price of Freedom by Daddy’s Music via Pixabay

Uczestnicy dyskusji:
* Jakub Banasiak – psycholog zachowań zwierząt, członek Dolphinaria-Free Europe Coalition, uczestnik badań nad zachowaniami dzikich delfinów, ekspert w dziedzinie dobrostanu delfinów trzymanych w niewoli, problematyki whale & dolphin watching i “delfinoterapii”.

* dr Robert Maślak – adiunkt na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zaangażowany na rzecz humanitarnej ochrony zwierząt. Zabiera głos w istotnych społecznie problemach związanych z warunkami życia gatunków nieudomowionych w niewoli. Współautor projektu dotyczącego zachowania i dobrostanu niedźwiedzi. Wielokrotnie występował publicznie w obronie zwierząt. Podejmował, m.in. działania w sprawie zapobieżenia budowie delfinariów w Polsce, a ostatnio krytykuje ataki Rosji na ukraińskie cele na Morzu Czarnym, które przyczyniają się do śmierci dziesiątków tysięcy delfinów.

* Katarzyna Kozak – aktywistka prozwierzęca od blisko 7 lat. Paroletnia wolontariuszka Viva Interwencje. Aktywnie działa na wszelkich poziomach pomocy zwierzętom, współzałożycielka polskiego oddziału Fundacji Kapitana Paula Watsona

* Edwin Radzikowski – aktywista prozwierzęcy od blisko 5 lat. Organizator wielu akcji w przestrzeni publicznej oraz w social mediach. Z wyksztalcenia archeolog, z pasji – artysta grafik, fotograf, współzałożyciel polskiego oddziału Fundacji Kapitana Paula Watsona

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

03.02.2024

Godzina rozpoczęcia:

19:00

Miejsce:

VEGA Bar Wegański, Sukiennice 1/2, 50-116 Wrocław

Organizator:

VEGA Bar Wegański

Współorganizatorzy:

Captain Paul Watson Foundation Poland

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/4qHB3jzMm

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1