fbpx
string(19) "2022-11-27 00:00:00"

Społeczeństwo obywatelskie na rzecz zwierząt i przyrody. Szkolenie w Poznaniu

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprasza do udziału w szkoleniu dla organizacji, lokalnych aktywistek i aktywistów działających, lub chcących rozpocząć działania, na rzecz dobrostanu zwierząt i przyrody.

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE NA RZECZ ZWIERZĄT I PRZYRODY
Praktyczny wymiar działań i ich wpływ na lokalne polityki

18.11. – 20.11. oraz 25.11. – 27.11. 2022 r. (2 zjazdy, 32 h warsztatowe)

Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz – w uzasadnionych regulaminem przypadkach – zwrot kosztów podróży. W związku z ograniczoną ilością miejsc organizator zastrzega sobie, iż o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zobowiązuje do udziału w obu zjazdach. Szczegóły oraz komplet dokumentów na stronie www.bonafides.pl

W celu dopełnienia procedury rejestracyjnej należy pobrać dokumenty, wypełnić, podpisać w stosownych miejscach, i kopie przesłać (z dopiskiem: Wielkopolska) na adres: w.jakubiec@bonafides.pl.

W razie pytań prosimy o kontakt.

 

Społeczne działania na rzecz zmiany

prowadzenie: Anna Chęć

Podczas zjazdu zainspirujesz się “z góry przegraną sprawą”, a jednak zakończoną lokalnym sukcesem, wyśnisz idealną wizję zmiany w Twoim, wybranym, „małym kawałku świata”, określisz cel działania i zaplanujesz drogę do niego prowadzącą, zapoznasz się z bardzo różnymi narzędziami i możliwościami działań obywatelskich, nauczysz się w praktyce wykorzystywać prawo do informacji publicznej, przez chwilę pomyślisz o tym jak to wszystko sfinansować i wyjedziesz pełna/ pełen motywacji i inspiracji do dalszych działań.

 

Prawo na rzecz ochrony istotnych wartości

prowadzenie: Karolina Kuszlewicz

Na tym zjeździe przekonasz się, że prawo może być sprzymierzeńcem ważnych dla Ciebie spraw. Zobaczysz, że przepisy, choć napisane formalnym, na pozór odstraszającym językiem, są dla Ciebie dostępne i że umiesz się nimi posłużyć. Uświadomisz sobie, jak często osoby, które przekonują, że “się nie da tego zrobić”, nie mają racji, bo czytają prawo pobieżnie, anachronicznie albo tak, jak im wygodnie. Dowiesz się, jak stosować przepisy prawa w praktyce we własnej sprawie w działaniach na rzecz zwierząt i przyrody!

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4