fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #6 – “Smród, krew i łzy” S. Spurek

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

25 marca (sobota) o godz. 16:00 Krakowski Klub Książki Wegańskiej spotka się po raz drugi w tym roku. Tym razem, by podyskutować na temat tzw. Białej Księgi Ofiar Sektora Hodowlanego czyli książce “Smród, krew i łzy. Włącz myślenie, bądź zmianą” autorstwa europosłanki Sylwii Spurek.

Jak na łamach Magazynu ISTOTA napisała Katarzyna Kolbuch:

“Raport „Smród, krew i łzy” jest wezwaniem do tego, by rozpocząć wygaszanie przemysłu odzwierzęcego i inwestowanie w branżę roślinną. Tylko w ten sposób możliwe jest zakończenie cierpienia, za które odpowiada sektor hodowlany i model gospodarki, związany z wykorzystywaniem i krzywdzeniem milionów istot. Zmiana nie nastąpi samoistnie – trzeba przesuwać granice debaty publicznej i wyznaczać odważne cele, aby sektor oparty na cierpieniu przestał być traktowany jako zwykła część gospodarki; aby system bazujący na przemocy został zastąpiony przez system, który nie będzie krzywdził nikogo. Potrzeba odwagi w debacie o prawach zwierząt – nawet, jeśli ta odwaga nie będzie po drodze innym uczestnikom ruchów społecznych i politycznych. By osiągnąć więcej, należy wymagać więcej – inaczej będziemy tkwić przy od lat tych samych, niezrealizowanych postulatach. Należy wymagać więcej, bo zmiany i tak będą dokonywać się stopniowo – przez opór decydentów. I choć obecnie sektor hodowlany niemal nie ma wrogów w postaci partii politycznych, nie musi oznaczać to jeszcze klęski zielonej transformacji. W akapicie zamykającym publikację wybrzmiewa cytat Thomasa Jeffersona: „Jeden człowiek, który ma odwagę, to większość”. Bardzo wierzę w to, że tych, którzy mają odwagę, by stawać w obronie fundamentalnych wartości – praw zwierząt, zarówno pozaludzkich, jak ludzkich – będzie coraz więcej. Rozszerzanie kręgu empatii i współczucia na tych, których głos pozostaje nieusłyszany, stanowi jeden z etapów nieuniknionej ewolucji w kierunku etycznego, sprawiedliwego świata. „Smród, krew i łzy” niewątpliwie jest częścią tej zmiany”.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Dodatkowe informacje na temat raportu oraz link do publikacji dostępne są pod tym linkiem.

Szczegóły

Data wydarzenia:

25.03.2023

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/49JbRAXyP

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1