fbpx

“OBIEKTY TESTOWE”. FILM O SZCZURACH I O ROBIENIU DOBREJ NAUKI

"Test Subjects" to nowy film Alexa Lockwooda, poruszający temat testów na zwierzętach. Dokument pokazuje zjawisko presji wywieranej na aspirujących naukowców, by eksperymentowali na zwierzętach w celu zdobycia dyplomów. Trzy byłe doktorantki wspominają swoją walkę z oczekiwaniami ...

“Test Subjects” to nowy film Alexa Lockwooda, poruszający temat testów na zwierzętach. Dokument pokazuje zjawisko presji wywieranej na aspirujących naukowców, by eksperymentowali na zwierzętach w celu zdobycia dyplomów.

Trzy byłe doktorantki wspominają swoją walkę z oczekiwaniami środowiska akademickiego i opowiadają o głęboko osobistych decyzjach, które ostatecznie zmieniły ich życie i karierę.

Film daje nam wgląd w świat, który niewielu kiedykolwiek widziało. Jego bohaterkami są:

1. Dr Frances Cheng

Pochodząca z Tajwanu Frances przyjechała do USA na studia doktoranckie. Została przeszkolona w badaniach biomedycznych przy użyciu konwencjonalnych modeli zwierzęcych, ale wkrótce dzięki własnym obserwacjom odkryła, że w związku z istnieniem znaczących różnic fizjologicznych między testowanymi zwierzętami a ludźmi istnieje wysoki odsetek niepowodzeń w badaniach na ludziach leków, które wydawały się działać w testach na zwierzętach. Odtąd celem, jaki jej przyświecał na drodze do ukończenia studiów, było działanie na rzecz zwierząt – zwłaszcza tych w laboratoriach.

W 2015 roku dołączyła do zespołu People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), gdzie obecnie pełni funkcję starszego doradcy naukowego, współpracując z firmami spożywczymi, fundacjami, uniwersytetami i instytucjami rządowymi i zachęcając je do zaprzestania testowania na zwierzętach. Przekonała już General Mills, Kellogg Company, House Foods, The Hershey Company, Asahi Group Holdings i dziesiątki innych znanych marek, aby zaprzestały przeprowadzania eksperymentów na zwierzętach w celach badawczo-rozwojowych i na potrzeby badań podstawowych.

2. Dr Amy Clippinger

Dr Amy Clippinger jest dyrektorem Departamentu Badań Regulacyjnych PETA i przewodniczącym Międzynarodowego Konsorcjum Naukowego PETA Ltd. W 2009 roku otrzymała na Drexel University College of Medicine doktorat z biologii komórkowej i molekularnej oraz z genetyki, a od 2009 do 2012 roku była pracownikiem naukowym na wydziale Cancer Biology Uniwersytetu Pensylwanii. Od momentu dołączenia do Konsorcjum Naukowego PETA współpracuje z przemysłem, środowiskiem akademickim i agencjami regulacyjnymi w celu promowania metod testowania nie angażujących zwierząt.

3. Dr Emily Trunnell

Urodzona w Atlancie dr Emily Trunnell uczęszczała na University of Georgia w Atenach – najpierw na studia licencjackie z zakresu nauk o żywieniu, a następnie na studia doktoranckie w dziedzinie neurologii. W 2016 r., zaraz po zakończeniu badań doktoranckich, które obejmowały wykorzystanie myszy i szczurów, rozpoczęła pracę w PETA jako współpracownik naukowy IACUC. Zadaniem tej komisji jest pilnowanie, aby każda instytucja wykorzystująca zwierzęta robiła to w zgodzie z Animal Welfare Act – jedynym prawem federalnym w USA, zapewniającym niektórym zwierzętom wykorzystywanym do eksperymentów minimalną ochronę.

 

Film publikujemy dzięki uprzejmości reżysera, Alexa Lockwooda, który podpiął w nim dla Was polskie napisy (znajdziecie je na dolnej listwie menu pod przyciskiem “CC”).

 

Test Subjects from Alex Lockwood on Vimeo.

 

Zachęcamy również do obejrzenia poprzedniego filmu Alexa Lockwooda, “73 krowy”, który znajdziecie pod tym linkiem.

 

Artykuł przygotowano na podstawie:

  • https://lockwoodfilm.com/test-subjects
  • https://www.testsubjectsfilm.com/

 

Najnowsze artykuły

“OBIEKTY TESTOWE”. FILM O SZCZURACH I O ROBIENIU DOBREJ NAUKI

"Test Subjects" to nowy film Alexa Lockwooda, poruszający temat testów na zwierzętach. Dokument pokazuje zjawisko presji wywieranej na aspirujących naukowców, by eksperymentowali na zwierzętach w celu zdobycia dyplomów. Trzy byłe doktorantki wspominają swoją walkę z oczekiwaniami ...

czytaj dalej >

BRIGITTE BARDOT I JEJ MANIFEST W OBRONIE ZWIERZĄT

„Ofiarowałam kiedyś swoją młodość i urodę mężczyznom. Dziś ofiarowuję swoją mądrość i to co we mnie najlepsze zwierzętom” powiedziała 17 czerwca 1987 roku, po zakończeniu aukcji, Brigitte Bardot. Aukcji, podczas której wyprzedała cały swój cenny majątek: rodzinne meble, pierwszy odlew ...

czytaj dalej >

ONI WAS ZAINSPIRUJĄ! 👉 TADEUSZ MAJEWSKI

Ta historia przyszła do nas sama i od razu pomyśleliśmy, że koniecznie musimy się nią z Wami podzielić. Kto wie, może stanie się ona nawet początkiem całej serii podobnych opowieści? Ale od początku... Na forach internetowych nietrudno natrafić na informacje dotyczące znanych osób (aktorów, ...

czytaj dalej >