fbpx
string(0) ""

Wokół weganizmu. Dyskusja z O. Kowalskim, N. Mętrak-Rudą i J. Hańderek

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Żyjemy w czasach katastrofy klimatycznej. Świat naukowy jest zgodny co do tego, że jednym z ważnych czynników wpływającym na globalne ocieplenie jest bardzo wysoka emisja gazów cieplarnianych powstających przy masowej produkcji mięsa i spożywczych produktów odzwierzęcych. Dieta oparta na produktach roślinnych zdaje się być logiczną odpowiedzią na kryzys klimatyczny, z którym się borykamy i za który winę ponoszą przede wszystkim kraje wysokorozwinięte. Tymczasem temat weganizmu cały czas rozpala gorące dyskusje, kojarzy się z modą hipsterów z wielkich miast i często jest odbierany jako zamach na wolność i odbieranie prawa do zjedzenia steka bez zbędnych wyrzutów sumienia.

Podczas dyskusji otwierającej nasz cykl „Istoty pozaludzkie. Wokół praw zwierząt” zaproszeni goście: filozofka i autorka m.in. publikacji „Filozofia wegańska” Joanna Hańderek, socjolog i youtuber, autor książki „Go vegan!” Orestes Kowalski, oraz doktorka kulturoznawstwa i autorka książki „Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu” Natalia Mętrak-Ruda porozmawiają o weganizmie z perspektywy socjologicznej, filozoficznej i historycznej. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia Kraków, Justyna Nowicka.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

31.03.2023

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Goethe-Institut Krakau, ul. Podgórska 34, 31-536 Kraków

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/18o9ETD4U

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

14 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna (Katowice)

Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo, jeśli nie masz czasu na gotowanie płacisz wejście 20 zł. Całość kwoty zebranej na wydarzeniu przekazujemy Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Maciejkowicach.

ul. Dworcowa 4, 40-012 Katowice