fbpx
string(0) ""

Wokół weganizmu. Dyskusja z O. Kowalskim, N. Mętrak-Rudą i J. Hańderek

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Żyjemy w czasach katastrofy klimatycznej. Świat naukowy jest zgodny co do tego, że jednym z ważnych czynników wpływającym na globalne ocieplenie jest bardzo wysoka emisja gazów cieplarnianych powstających przy masowej produkcji mięsa i spożywczych produktów odzwierzęcych. Dieta oparta na produktach roślinnych zdaje się być logiczną odpowiedzią na kryzys klimatyczny, z którym się borykamy i za który winę ponoszą przede wszystkim kraje wysokorozwinięte. Tymczasem temat weganizmu cały czas rozpala gorące dyskusje, kojarzy się z modą hipsterów z wielkich miast i często jest odbierany jako zamach na wolność i odbieranie prawa do zjedzenia steka bez zbędnych wyrzutów sumienia.

Podczas dyskusji otwierającej nasz cykl „Istoty pozaludzkie. Wokół praw zwierząt” zaproszeni goście: filozofka i autorka m.in. publikacji „Filozofia wegańska” Joanna Hańderek, socjolog i youtuber, autor książki „Go vegan!” Orestes Kowalski, oraz doktorka kulturoznawstwa i autorka książki „Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu” Natalia Mętrak-Ruda porozmawiają o weganizmie z perspektywy socjologicznej, filozoficznej i historycznej. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia Kraków, Justyna Nowicka.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

31.03.2023

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Goethe-Institut Krakau, ul. Podgórska 34, 31-536 Kraków

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/18o9ETD4U

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4