fbpx
string(0) ""

Wegańska kuchnia społeczna nr 62 – Hulajpolanka

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na kolejną Wegańską Kuchnię Społeczną!

Przyjdź, przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 20 PLN. Podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy wspólnie! Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię. Wszelkie zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych inicjatyw społecznych (jesteśmy jak zawsze otwarte na Wasze sugestie).

W listopadzie będziemy gościć Spółdzielnię Hulajpolanka, głównie znaną z produkcji Hulajmate – bez chemii, bez wyzysku. W spółdzielni panuje zasada : każdx z nas jest tu równx. Hulajpolanka tworzy miejsce, gdzie dostaje się sprawiedliwe wynagrodzenie, nie ma osób szefowskich, kolektywnie podejmuje się decyzje i dba, żeby każda osoba czuła się dobrze. Kupując ich napoje sprzeciwiasz się kapitalistycznemu wyzyskowi.

1. Dołączyć do Kuchni można na dwa sposoby: płacąc 20 PLN (ale możesz też wesprzeć benefit jakąś większą kwotą) albo przynosząc wegańskie danie. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie – zawsze możesz przynieść warzywa, owoce czy orzechy. Pamiętajcie, że ilość i jakość jedzenia zależy tylko i wyłącznie od WAS!
2. Nakładając sobie jedzenie pamiętaj o tym, że pomimo, że to szwedzki stół, są oprócz nas kolejne osoby, które czekają na spróbowanie dań. Nakładaj tyle, ile możesz zjeść – nie chcemy marnować i wyrzucać jedzenia.
3. Nie pakujemy ze sobą jedzenia na wynos.

 

Zament to alternatywne, anarchistyczne miejsce kulturowe. Organizowane są w nim warsztaty, wystawy, dyskusje, wykłady, spotkania, a także jest siedzibą Wolnej Biblioteki.
Dostępność architektoniczna: lokal znajduje się na parterze, brak schodów, jeden stopień do wejścia, toaleta nieprzystosowana dla osób na wózkach.

Zapraszamy!

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

26.11.2023

Godzina rozpoczęcia:

15:00

Miejsce:

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/1jhiVLsqz

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

16 Gru

Kuchnia z Klimatem: Ryby jako istoty czujące

Zapraszamy na kolejne spotkanie Kuchni z Klimatem! Tym razem zagłębimy się w temat RYBY JAKO ISTOTY CZUJĄCE i spojrzymy na te istoty zarówno od strony etycznego (nie)wykorzystywania, jak i biologii, ochrony środowiska oraz zdrowia / dietetyki.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA, 40-004 Katowice, aleja Wojciecha Korfantego 6

15 Gru

Wegańska Wigilia w Pracowni Faithful

Zapraszamy Was serdecznie na jedyne takie wydarzenie w okolicy - spotkanie, integrację, Wigilię po wegańsku 🍄

Pracownia Faithful, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Twarda 32

09 Gru

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #10 – “Architektura i zwierzęta” J. Gellner i M. Boczar

9 grudnia odbędzie się dziesiąte spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej! Spotkanie będzie okazją, by podyskutować na temat książki "Architektura i zwierzęta" autorstwa Joanny Gellner i Mateusza Boczara.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4