fbpx
string(0) ""

Roślinna kuchnia Śląska z Weganonem

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Na zakończenie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Wege zapraszamy na wyjątkowy pokaz kulinarny Pawła Ochmana Weganona oraz warsztat „Swoich nie zjadam – o podobieństwach behawioralnych i emocjonalnych człowieka do innych zwierząt” prowadzony przez dr nauk biologicznych Klaudię Cebulską.

🥦 Paweł Ochman – weganin, autor bloga Weganon, ponad 1000 oryginalnych przepisów i książek Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału (2017) oraz Roślinna kuchnia regionalna (2020), Kasze w roślinnej kuchni regionalnej (2022) i Roślinna kuchnia kresowa (2023). Odkrywca regionalnej kuchni polskiej i potraw z dzikich roślin

🥑 Podczas pokazu Paweł przygotuje śląską zupę z kalarepy – oberibenzupę w wersji wegańskiej. Na drugie roślinne karminadle, a do tego ciapkapusta. A na swaczyne, czyli podwieczorek, wjadą ajerkuchy. Ślinka cieknie!

 

🥦 Dr nauk biologicznych Klaudia Cebulska – hydrobiolożka, edukatorka ekologiczna, właścicielka firmy Wodne Stwory.
Podczas warsztatu Klaudia razem z nami sprawdzi, na ile podobni a na ile inny jesteśmy od innych zwierząt. Posłuchamy ciekawostek o zwierzętach. Dowiemy się, jak myślą, co czują, czego się boją. Porozmawiamy o tym, czego możemy się od innych zwierząt nauczyć. Będzie wesoło, ale mądrze.

 

🥦 Wydarzenie odbywa się w ramach XVII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.
🍅 Szczegółowy program imprezy znajdziesz na www.tydzienwege.pl/plan-imprezy
🥦 Każda zapisana osoba otrzyma paczkę z upominkami od naszych partnerów + na miejscu odbędzie się degustacja roślinnych produktów od Magda plant-based.

Obowiązują wejściówki (liczba miejsc ograniczona!)

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

28.05.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Hotel Skaut, Chorzów, al. Harcerska 3

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/11tMwEcim

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4