fbpx
string(0) ""

Roślinna kuchnia Śląska z Weganonem

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Na zakończenie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Wege zapraszamy na wyjątkowy pokaz kulinarny Pawła Ochmana Weganona oraz warsztat „Swoich nie zjadam – o podobieństwach behawioralnych i emocjonalnych człowieka do innych zwierząt” prowadzony przez dr nauk biologicznych Klaudię Cebulską.

🥦 Paweł Ochman – weganin, autor bloga Weganon, ponad 1000 oryginalnych przepisów i książek Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału (2017) oraz Roślinna kuchnia regionalna (2020), Kasze w roślinnej kuchni regionalnej (2022) i Roślinna kuchnia kresowa (2023). Odkrywca regionalnej kuchni polskiej i potraw z dzikich roślin

🥑 Podczas pokazu Paweł przygotuje śląską zupę z kalarepy – oberibenzupę w wersji wegańskiej. Na drugie roślinne karminadle, a do tego ciapkapusta. A na swaczyne, czyli podwieczorek, wjadą ajerkuchy. Ślinka cieknie!

 

🥦 Dr nauk biologicznych Klaudia Cebulska – hydrobiolożka, edukatorka ekologiczna, właścicielka firmy Wodne Stwory.
Podczas warsztatu Klaudia razem z nami sprawdzi, na ile podobni a na ile inny jesteśmy od innych zwierząt. Posłuchamy ciekawostek o zwierzętach. Dowiemy się, jak myślą, co czują, czego się boją. Porozmawiamy o tym, czego możemy się od innych zwierząt nauczyć. Będzie wesoło, ale mądrze.

 

🥦 Wydarzenie odbywa się w ramach XVII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.
🍅 Szczegółowy program imprezy znajdziesz na www.tydzienwege.pl/plan-imprezy
🥦 Każda zapisana osoba otrzyma paczkę z upominkami od naszych partnerów + na miejscu odbędzie się degustacja roślinnych produktów od Magda plant-based.

Obowiązują wejściówki (liczba miejsc ograniczona!)

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

28.05.2023

Godzina rozpoczęcia:

12:00

Miejsce:

Hotel Skaut, Chorzów, al. Harcerska 3

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/11tMwEcim

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

20 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna / 5. Przegląd Piosenki Przegiętej / Podź na plac

Zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro naszej planety i które przy okazji uwielbiają jeść! Pokażmy wspólnie, że zdrowa i etyczna dieta wegańska może być pyszna i pożywna.

Piąty Dom, ul. Jana Matejki 2, 40-077 Katowice