fbpx
string(0) ""

Kuchnia społeczna nr 63 – Azyl dla Świń Chrumkowo

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na kolejną Wegańską Kuchnię Społeczną!

Przyjdź, przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 20 PLN. Podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy wspólnie! Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię. Wszelkie zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych inicjatyw społecznych (jesteśmy jak zawsze otwarte na Wasze sugestie).

W styczniu będziemy zbierać fundusze na Azyl dla Świń Chrumkowo. Jest to miejsce gdzie świnie uratowane z rzeźni mogą dożyć spokojnej starości. Aktualnie w azylu znajduje się 86 świń, których miesięczne utrzymanie kosztuje nie mało. Jedzenie, wizyty weterynaryjne, a do tego marzy im się zbudowanie pomieszczenia do przechowywania żywności i przygotowywania posiłków, które znacznie ułatwi wydawanie jedzonka świniom. Na ten moment jedzenie przygotowywanie jest w domowej kuchni i noszone wiadrami do poszczególnych domków.

Azyl Chrumkowo prowadzi również działalność edukacyjną, są otwarci na wizyty osób indywidualnych jak i zorganizowanych grup, którym tłumaczy jak wygląda życie świń w przemyśle mięsnym, ale też jakie to mądre i wrażliwe istoty. Uświadamiają, że świnie są czyste, nie śmierdzą (ba! pachną wiatrem), ich inteligencja dorównuje (a może i przewyższa) psią i lubią być drapane po brzuszku. Opowiemy dlaczego warto tam pojechać i jak można pomóc,

1. Dołączyć do Kuchni można na dwa sposoby: płacąc 20 PLN (ale możesz też wesprzeć benefit jakąś większą kwotą) albo przynosząc wegańskie danie. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie – zawsze możesz przynieść warzywa, owoce czy orzechy. Pamiętajcie, że ilość i jakość jedzenia zależy tylko i wyłącznie od WAS!
2. Nakładając sobie jedzenie pamiętaj o tym, że pomimo, że to szwedzki stół, są oprócz nas kolejne osoby, które czekają na spróbowanie dań. Nakładaj tyle, ile możesz zjeść – nie chcemy marnować i wyrzucać jedzenia.
3. Nie pakujemy ze sobą jedzenia na wynos.

Zament to alternatywne, anarchistyczne miejsce kulturowe. Organizowane są w nim warsztaty, wystawy, dyskusje, wykłady, spotkania, a także jest siedzibą Wolnej Biblioteki.

Dostępność architektoniczna: lokal znajduje się na parterze, brak schodów, jeden stopień do wejścia, toaleta nieprzystosowana dla osób na wózkach.

Zapraszamy!

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

28.01.2024

Godzina rozpoczęcia:

15:00

Miejsce:

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3y8pOHvwi

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1