fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #2 – “Zwierzęta mówią” E. Meijer

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na drugie spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Tym razem odbędzie się w Spółdzielni Ogniwo – centrum aktywności społecznej w podwórzu w Podgórzu połączone z kawiarnią i księgarnią, przestrzeń wydarzeń społecznych i kulturalnych.

W czasie KKKW #2 rozmawiać będziemy o książce “Zwierzęta mówią” Evy Meijer, wydanej pod koniec ubiegłego roku przez Wydawnictwo Drzazgi.
W książce “Zwierzęta mówią. W stronę demokracji międzygatunkowej” autorka postuluje radykalną przebudowę porządku demokratycznego, tak żeby wspólnota polityczna uwzględniała również potrzeby, pragnienia i oczekiwania istot pozaludzkich.

“Zwierzęta są nie tylko czującymi istotami, do których stosują się zasady moralne. To także aktorzy polityczni, którzy przejawiają sprawczość, protestują, wyrażają swoje opinie, oczekiwania i pragnienia, wywierając tym samym wpływ na rzeczywistość społeczną. Tymczasem, pozbawione praw i przywilejów, jakimi w antropocentrycznych wspólnotach cieszą się tylko ludzie, są wyzyskiwane i uprzedmiotawiane. Odwołując się między innymi do najnowszych prac z zakresu filozofii polityki i analizując myśl Zachodu od Kartezjusza po Derridę, Eva Meijer twierdzi, że najwyższy czas na rewolucję, i podpowiada, jak można ją przeprowadzić”.

O autorce:
Eva Meijer (ur. 1980) jest pisarką, filozofką, artystką plastyczką, autorką tekstów piosenek, a zarazem ich wykonawczynią. Jej dorobek liczy jedenaście tytułów z zakresu literatury pięknej i niefikcjonalnej, które przetłumaczono na 18 języków. Pracuje na Uniwersytecie Amsterdamskim. Do tej pory, poza “Zwierzęta mówią”, w języku polskim ukazały się “Dom ptaków” (2020) oraz “Języki zwierząt” (2021).

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

 

🛒 Książkę Evy Meijer „Zwierzęta mówią. W stronę demokracji międzygatunkowej” można kupić w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

30.07.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Spółdzielnia Ogniwo, Kraków, ul. Smolki 11a

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2u83xUui4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1