fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #2 – “Zwierzęta mówią” E. Meijer

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na drugie spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Tym razem odbędzie się w Spółdzielni Ogniwo – centrum aktywności społecznej w podwórzu w Podgórzu połączone z kawiarnią i księgarnią, przestrzeń wydarzeń społecznych i kulturalnych.

W czasie KKKW #2 rozmawiać będziemy o książce “Zwierzęta mówią” Evy Meijer, wydanej pod koniec ubiegłego roku przez Wydawnictwo Drzazgi.
W książce “Zwierzęta mówią. W stronę demokracji międzygatunkowej” autorka postuluje radykalną przebudowę porządku demokratycznego, tak żeby wspólnota polityczna uwzględniała również potrzeby, pragnienia i oczekiwania istot pozaludzkich.

“Zwierzęta są nie tylko czującymi istotami, do których stosują się zasady moralne. To także aktorzy polityczni, którzy przejawiają sprawczość, protestują, wyrażają swoje opinie, oczekiwania i pragnienia, wywierając tym samym wpływ na rzeczywistość społeczną. Tymczasem, pozbawione praw i przywilejów, jakimi w antropocentrycznych wspólnotach cieszą się tylko ludzie, są wyzyskiwane i uprzedmiotawiane. Odwołując się między innymi do najnowszych prac z zakresu filozofii polityki i analizując myśl Zachodu od Kartezjusza po Derridę, Eva Meijer twierdzi, że najwyższy czas na rewolucję, i podpowiada, jak można ją przeprowadzić”.

O autorce:
Eva Meijer (ur. 1980) jest pisarką, filozofką, artystką plastyczką, autorką tekstów piosenek, a zarazem ich wykonawczynią. Jej dorobek liczy jedenaście tytułów z zakresu literatury pięknej i niefikcjonalnej, które przetłumaczono na 18 języków. Pracuje na Uniwersytecie Amsterdamskim. Do tej pory, poza “Zwierzęta mówią”, w języku polskim ukazały się “Dom ptaków” (2020) oraz “Języki zwierząt” (2021).

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

30.07.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Spółdzielnia Ogniwo, Kraków, ul. Smolki 11a

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2u83xUui4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Sie

Conference on Animal Rights in Europe (CARE) 2022

Conference on Animal Rights in Europe (CARE) is an international conference aimed at connecting and inspiring animal rights groups across Europe.

Collegium Iuridicum II, Warsaw, ul. Lipowa 4 + online event

30 Lip

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #2 – “Zwierzęta mówią” E. Meijer

W czasie KKKW #2 rozmawiać będziemy o książce "Zwierzęta mówią" Evy Meijer. Jej autorka postuluje radykalną przebudowę porządku demokratycznego, tak żeby wspólnota polityczna uwzględniała również potrzeby, pragnienia i oczekiwania istot pozaludzkich.

Spółdzielnia Ogniwo, Kraków, ul. Smolki 11a

23 Lip

“The Sheepover” 07/2022

Przynieś namiot i spędź noc w sanktuarium z naszymi uratowanymi zwierzętami! To naprawdę wyjątkowe doświadczenie, pozwalające na głębsze poznanie mieszkańców azylu i ich indywidualnych osobowości.

Farm Manor Orchard, School Ln, Evesham WR11 8LN