fbpx
string(0) ""

Kraków przeciwko Hunt Expo 2025 – protest przeciwko targom myśliwskim

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Nie zgadzamy się na promocję zabijania zwierząt jako rozrywki. W dniach 25–27 kwietnia w Krakowie po raz kolejny odbędą się targi Hunt Expo – wydarzenie gloryfikujące myślistwo, broń i zabijanie dzikich zwierząt. Nie ma naszej zgody na normalizację przemocy wobec istot czujących!

👉 Dlaczego protestujemy? Targi takie jak Hunt Expo to nie tylko prezentacje broni i trofeów, ale przede wszystkim miejsce, gdzie propaguje się ideologię opartą na dominacji, eksploatacji i cierpieniu zwierząt. Nie możemy milczeć, kiedy w naszym mieście organizuje się festiwal śmierci.

✊ Przyjdź i pokaż swój sprzeciw wobec przemocy wobec zwierząt! Pokażmy, że Kraków wybiera empatię, szacunek i życie.

💚 Przynieś transparent, załóż coś z antymyśliwskim/wegańskim przesłaniem. Będziemy pokojowo, ale stanowczo wyrażać nasz sprzeciw.

🔁 Udostępnij wydarzenie i zaproś znajomych!

 

fot. Stan Baranski

 

“Targi Hunt Expo to wydarzenie, które w naszym przekonaniu nie ma nic wspólnego z edukacją, ochroną przyrody czy poszanowaniem życia. Jako Fundacja „W Imię Zwierząt” stanowczo sprzeciwiamy się promowaniu strzelania do zwierząt jako rozrywki, sportu czy „tradycji”.

W XXI wieku, w dobie masowego wymierania gatunków i rosnącej świadomości społecznej, organizowanie wydarzeń gloryfikujących polowania to krok wstecz – nie tylko wobec zwierząt, ale wobec wartości, które powinny nas dziś łączyć: empatii, szacunku i odpowiedzialności. Nie ma nic etycznego w celowaniu do czującej istoty. Nie ma nic romantycznego w śmierci z rąk człowieka. Nie ma nic edukacyjnego w prezentowaniu broni i trofeów jako powodu do dumy.

Myślistwo to nie ochrona przyrody – to komercjalizacja śmierci.

Nie ma naszej zgody na zawłaszczanie wspólnego dobra – dzikiej przyrody, przez osoby, które stanowią zaledwie 4 promile polskiego społeczeństwa. W roku łowieckim 2023/2024 myśliwi zabili podczas polowań niemal 190 tysięcy lisów, ponad 170 tysięcy dzików, ponad 190 tysięcy saren i prawie 46 tysięcy kaczek. A to tylko niektóre z gatunków, które zgodnie z prawem zabijają – Monika Kohut, prezeska Fundacji „W Imię Zwierząt”

Dzieci uczone, że zabijanie dla przyjemności to rozrywka, uczą się lekceważenia życia – to prosta droga do znieczulenia na cierpienie innych – Joanna Frankowska, wiceprezeska Fundacji „W Imię Zwierząt”

Apelujemy do władz miasta Krakowa, organizatorów targów, a także mediów i obywateli – nie bądźcie obojętni! Nie pozwólmy, by przestrzeń publiczna była wykorzystywana do promowania przemocy wobec istot żywych. Mówimy głośno: dość normalizacji zabijania!

Zamiast strzelać – uczmy dzieci empatii. Zamiast eksponować martwe zwierzęta – celebrujmy życie. Zamiast kultywować pełną przemocy “tradycję” – wybierzmy świat pełen troski o inne czujące istoty”.

 

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

26.04.2025

Godzina rozpoczęcia:

12:30

Miejsce:

Kraków, ul. Galicyjska 9 (chodnik przed wejściem na teren EXPO Kraków)

Organizator:

W imię Zwierząt

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/6i55mflVQ

Wstęp:

Bezpłatny

Kategoria:

Marsze i happeningi

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

01 Cze

Akademia Przyjaciół Wszystkich Zwierząt 2025

W czerwcowe niedzielne popołudnie ponownie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na niezwykłe wydarzenie, związane zarówno z Dniem Dziecka jak i Narodowym Dniem Praw Zwierząt.

Park Południowy, ul. Andrzeja Waligórskiego 1, 53-141 Wrocław

25 Maj

16 Bieg Wegański

Zapraszamy na 16-tą edycję wydarzenia, gdzie bieganie spotyka się z dietą roślinną. Bieg Wegański odbywa się w ramach 19. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege 🌿

Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4

24 Maj

I Konferencja Ratować Dzikie Życie: weterynaria, wiedza i ochrona gatunków nieudomowionych

już w maju odbędzie się pierwsza edycja konferencji ,,Ratować dzikie życie: weterynaria, wiedza i ochrona gatunków nieudomowionych"! Jest to wydarzenie skierowane do studentów weterynarii z całej Polski oraz tegorocznych absolwentów.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, budynek A3, sala IW