fbpx
string(0) ""

IWONA LIEGMANN. ZWIERZĘTA CHCĄ ŻYĆ – wystawa

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

W dniu 19.11.2021 o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu nastąpi otwarcie wystawy „Iwona Liegmann. Zwierzęta chcą żyć”. Wystawę będzie można zwiedzać do lutego 2022 r.

Na wystawę składa się sześć obrazów, które silnie oddziałują na widza – nie tylko pokaźnym formatem, lecz przede wszystkim ważkim tematem, wyrażonym w ekspresjonistyczny sposób. Iwona Liegmann sportretowała polskich aktywistów prozwierzęcych od lat zaangażowanych w niełatwą walkę o zaprzestanie wykorzystywania zwierząt. Codzienna troska o poprawę bytu tych istot ma swoje konkretne twarze, które stają się świadectwem realnej pomocy i przyjaźni. To wystawa o ludziach zmieniających rzeczywistość zwierząt, która ma stać się otwartą przestrzenią dialogu, daleką od indoktrynacji, pokazującą alternatywę – opartą na wzajemnym szacunku wszystkich czujących istot. Grudziądzka ekspozycja jest pierwszą odsłoną projektu, który w kolejnych latach będzie poszerzany o kolejne prace. Ideą przyświecającą autorce jest zaprezentowanie cyklu obrazów w rozmaitych ośrodkach wystawienniczych w Polsce, co ma przyczynić się do zwiększenia świadomości dotyczącej zwierząt jako pełnoprawnych współmieszkańców naszej planety.

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2021 rok.

 

Zwierzęta chcą żyć

 

Iwona Liegmann – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom z malarstwa otrzymała w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka w 1993 roku. W latach 1995-1996 odbyła studia podyplomowe w Gray’s School of Art w Aberdeen w Szkocji. W 2015 roku obroniła doktorat „Emocjonalność a banał” na UMK w Toruniu. Była także stypendystką British Council (1995-96), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005, 2009), Prezydenta Miasta Torunia (2005, 2008), organizacji Stellwerk Zollverein (2006) oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2021). Od 13 lat zajmuje się edukacją artystyczną jako nauczycielka grudziądzkiego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego. Zaangażowana jest także w działania prozwierzęce. Jej twórczość stawia pytania na temat orientacji tożsamości społecznej oraz dychotomii natura – kultura, zwierzę – człowiek. Obecnie pracuje nad projektem malarskim – portretami aktywistów pro-zwierzęcych.

 

[ilustracje i opis pochodzą ze strony organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

19.11.2021

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2bl6V5Nc9

Wstęp:

Płatny

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

14 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna (Katowice)

Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo, jeśli nie masz czasu na gotowanie płacisz wejście 20 zł. Całość kwoty zebranej na wydarzeniu przekazujemy Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Maciejkowicach.

ul. Dworcowa 4, 40-012 Katowice