fbpx
string(0) ""

IWONA LIEGMANN. ZWIERZĘTA CHCĄ ŻYĆ – wystawa

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

W dniu 19.11.2021 o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu nastąpi otwarcie wystawy „Iwona Liegmann. Zwierzęta chcą żyć”. Wystawę będzie można zwiedzać do lutego 2022 r.

Na wystawę składa się sześć obrazów, które silnie oddziałują na widza – nie tylko pokaźnym formatem, lecz przede wszystkim ważkim tematem, wyrażonym w ekspresjonistyczny sposób. Iwona Liegmann sportretowała polskich aktywistów prozwierzęcych od lat zaangażowanych w niełatwą walkę o zaprzestanie wykorzystywania zwierząt. Codzienna troska o poprawę bytu tych istot ma swoje konkretne twarze, które stają się świadectwem realnej pomocy i przyjaźni. To wystawa o ludziach zmieniających rzeczywistość zwierząt, która ma stać się otwartą przestrzenią dialogu, daleką od indoktrynacji, pokazującą alternatywę – opartą na wzajemnym szacunku wszystkich czujących istot. Grudziądzka ekspozycja jest pierwszą odsłoną projektu, który w kolejnych latach będzie poszerzany o kolejne prace. Ideą przyświecającą autorce jest zaprezentowanie cyklu obrazów w rozmaitych ośrodkach wystawienniczych w Polsce, co ma przyczynić się do zwiększenia świadomości dotyczącej zwierząt jako pełnoprawnych współmieszkańców naszej planety.

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2021 rok.

 

Zwierzęta chcą żyć

 

Iwona Liegmann – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom z malarstwa otrzymała w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka w 1993 roku. W latach 1995-1996 odbyła studia podyplomowe w Gray’s School of Art w Aberdeen w Szkocji. W 2015 roku obroniła doktorat „Emocjonalność a banał” na UMK w Toruniu. Była także stypendystką British Council (1995-96), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005, 2009), Prezydenta Miasta Torunia (2005, 2008), organizacji Stellwerk Zollverein (2006) oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2021). Od 13 lat zajmuje się edukacją artystyczną jako nauczycielka grudziądzkiego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego. Zaangażowana jest także w działania prozwierzęce. Jej twórczość stawia pytania na temat orientacji tożsamości społecznej oraz dychotomii natura – kultura, zwierzę – człowiek. Obecnie pracuje nad projektem malarskim – portretami aktywistów pro-zwierzęcych.

 

[ilustracje i opis pochodzą ze strony organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

19.11.2021

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2bl6V5Nc9

Wstęp:

Płatny

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Lis

Premiera spektaklu “Wyspa Jadłonomia”

Kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstaje z inspiracji „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania.

Teatr Studio, Warszawa, pl. Defilad 1

14 Paź

25. WKKW Paul Shapiro “Czyste mięso”

Dyskusja o zagadnieniach etycznych i technicznych na kanwie książki Paula Shapiro "Czyste mięso. Jak hodowla mięsa bez zwierząt zrewolucjonizuje twój obiad i cały świat".

Internet

01 Paź

Wege Festiwal Poznań (październik 2022)

Wege Festiwal Poznań to wydarzenie z najlepszą wege kuchnią, która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju! Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy perska, kuchnia ulicy w wydaniu wege.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14