fbpx
string(19) "2023-04-23 00:00:00"

Wrocław – Ktoś, nie coś. Festiwal

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Kolejna wrocławska odsłona Festiwalu „Ktoś, nie coś”, współorganizowana przez Fundację Olgi Tokarczuk, odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia 2023 roku w Willi Karpowiczów przy ulicy Krzyckiej 29 we Wrocławiu.

Festiwal „Ktoś, nie coś” ma wiele celów, ale nadrzędnym jest uświadomienie człowiekowi jego miejsca w naturze. Staramy się inspirować do myślenia o relacji człowiek-natura w pierwotnej, ale zapoznanej perspektywie, w której człowiek schodzi z piedestału, przestaje „czynić sobie Ziemię poddaną” i odnajduje się jako jeden z wielu elementów tego niezwykle skomplikowanego układu współzależności, który zwykliśmy nazywać Naturą. Element ważny, ale nie bezwzględnie najważniejszy.

PROGRAM FESTIWALU

–> Sobota, 22 kwietnia, godz. 10:00-15:30

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA OBROŃCÓW ZWIERZĄT
W sobotę 22 kwietnia odbędą się warsztaty „W imieniu – warsztaty stawania w obronie zwierząt”. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązywały zapisy mailowe i mamy już komplet chętnych i długą listę rezerwową.
Warsztaty poprowadzi Karolina Kuszlewicz, adwokatka i założycielka Kancelarii nad Wisłą specjalizującej się w ochronie praw zwierząt i przyrody. Karolina Kuszlewicz jest wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim i autorką licznych publikacji specjalistycznych, w tym Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają istniejące narzędzia prawne, które można wykorzystywać w obronie praw zwierząt i nauczą się, jak je stosować w praktyce. Dodatkowo warsztat ma na celu wsparcie osób, które decydują się na pracę dla zwierząt w myśl zasady, że ratownik musi być silny. W trakcie warsztatów postaramy się wzmocnić motywację, poczucie sensu i nadziei na zmianę u tych, którzy na co dzień muszą zmagać się z niezrozumieniem, złym prawem i nieszczęściem zwierzaków.

–> Niedziela, 23 kwietnia

Tego dnia odbędą się trzy debaty:

  • 13:00–14:15 – Prawa natury
    Z Karoliną Kuszlewicz rozmawia Irek Grin.
  • 14:30–15:45 – Nieumarłe.
    Z Ewą Zgrabczyńską rozmawia Olga Maria Szelc.
  • 16:00–17:15 – Ekośledztwa.
    Z Pawłem Czernichem i Jackiem Harłukowiczem rozmawia Urszula Glensk.

 

Partnerzy:
Iwona I Piotr Beaupré
Wydawnictwo EMG
Alteri

Patronat medialny:
Onet
#niech żyje planeta

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

22.04.2023 - 23.04.2023

Godzina rozpoczęcia:

10:00

Miejsce:

Willa Karpowiczów, ul. Krzycka 29, 53-019 Wrocław

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/GqZU0Xf3

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4