fbpx
string(19) "2023-10-19 00:00:00"

Warsztaty Green Advocacy Academy / Nic o nas bez nas

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Green REV Institute rozpoczyna się cykl warsztatów i spotkań w ramach Green Advocacy Academy: Nic o Nas Bez Nas – wydarzenia online, współfinansowane i wspierane przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej!

W dniach 7 września, 28 września i 19 października 2023 roku zachęcamy Was do wzięcia udziału w cyklu warsztatów i spotkań. Jeśli masz od 18 – 35 lat, interesujesz się tematami społecznymi, chcesz aktywnie brać udział w debacie publicznej, zaangażować się w dyskusje o rozwiązywaniu problemów otaczającego nas świata, a klimat i zielona partycypacja nie są Ci obojętne- dołącz do Green Advocacy Academy!

Zgłoszenia do 16 sierpnia 2023!

Nasz cel? Wspierać Waszą aktywność społeczną, podnosić świadomość na ważne tematy i stworzyć przestrzeń do Waszych głosów! Wierzymy, że Wy, młode osoby, jesteście kluczem do budowania praworządności, demokracji i tworzenia pozytywnych zmian dla przyszłości. To wszystko w towarzystwie osób eksperckich, aktywistycznych, dziennikarzy i liderów organizacji pozarządowych!

Green Advocacy Academy skupia się na edukacji i mobilizacji, żeby razem przeciwdziałać zmianom klimatycznym i włączać do debaty publicznej transformację systemu żywności i debatę o rolnictwie. W trakcie warsztatów pokażemy Wam przykłady działań na poziomie krajowym i lokalnym, efektywną komunikację z mediami oraz analizę postępów Europejskiego Zielonego Ładu i unijnych polityk klimatycznych.

Dlaczego “Nic o Nas Bez Nas”? Bo chcemy dać Wam głos w debatach o klimacie, aktywizmie i partycypacji społecznej! Razem z Wami chcemy konfrontować się z wyzwaniami w systemie żywnościowym i dać Wam platformę do współtworzenia debaty!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych młodych ludzi do wzięcia udziału w Green Advocacy Academy.

Każdy z warsztatów będzie trwał ok. 90 minut i odbędzie się online na platformie Zoom.

Ponadto, planujemy dla Was wydarzenia stacjonarne w Ambasadzie  Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie.

Rzecznictwo, media oraz polityki klimatyczne w pigułce

Program warsztatów online obejmuje 3 kluczowe obszary tematyczne: rzecznictwo i działania systemowe na przykładzie realizowanych projektów i działań; narzędzia do komunikowania i budowania relacji z mediami, czyli włączania swoich działań do debaty publicznej oraz mocny brief – jaki jest stan wdrażania polityk klimatycznych na niecały rok przed wyborami europejskimi.

7 września, czwartek, 17:00: “Rzecznictwo na poziomie krajowym i lokalnym – przykład “Lokalne Polityki Żywnościowe” & “Plant Based Treaty” . Porozmawiamy o działaniach systemowych dla klimatu i sprawiedliwej transformacji. Na tym spotkaniu Bartłomiej Gawrecki opowie o swoich doświadczeniach oraz o narzędziach działań rzeczniczych i strażniczych w obszarze klimatu oraz praw człowieka i praworządności.

28 września, czwartek, 17:00: “Skuteczna komunikacja i działania z mediami – charakterystyka dzisiejszych mediów, jak skutecznie docierać z tematyką transformacji systemu żywnościowego”. Na tym spotkaniu kampanierka Akcji Demokracji Iga Woźniak opowie o skutecznym budowaniu debaty publicznej, a Dziennikarz dla Klimatu, Szymon Bujalski, przedstawi Wam, jak skutecznie komunikować działania.

19 października, czwartek, 17:00: “Wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu – gdzie teraz jesteśmy?”. Rozkładamy na części stan wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu. Porozmawiacie z Augustynem Mikosem z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot oraz Anną Spurek z Green REV Institute. Augustyn przedstawi Wam działania na rzecz lasów i ochrony bioróżnorodności i dzikiej przyrody w kontekście EU Green Deal a Anna o lobbingu na rzecz naprawy naszych talerzy.

Dołączcie do nas i wspólnie działajmy dla lepszego świata!
Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy do 16 sierpnia 2023 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Kontakt: Julia Sawka / Green REV Institute (julia@greenrev.org)

Szczegóły

Data wydarzenia:

07.09.2023 - 19.10.2023

Miejsce:

Platforma Zoom

Organizator:

Green REV Institute

Strona wydarzenia:

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4