fbpx
string(0) ""

Spotkanie z dr Małgorzatą Kalembą-Drożdż, autorką książek o jadalnych kwiatach, drzewach, chwastach… (Wege Festiwal)

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Wszystkich odwiedzających Wege Festiwal w Krakowie zapraszamy na stoisko InfoVege, na którym oferować będziemy publikacje związane z tematyką weganizmu, wegetarianizmu, bioróżnorodności i praw zwierząt.

W sobotę, 19 listopada, naszym gościem będzie dr Małgorzata Kalemba-Drożdż, autorka książek o jadalnych kwiatach, drzewach i chwastach.

 

 

Małgorzata Kalemba-Drożdż jest wielbicielką jadalnych kwiatów i dzikiego zielska, a jej pasja zaowocowała m.in. publikacją książek: „Jadalne kwiaty”, Pyszne chwasty”, „Różane przepisy”, „Kwiatowa Uczta” oraz „Smakowite drzewa”,  które Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna Nagrodziła AIG Prix 2018.

Z zawodu jest biologiem molekularnym, doktorem biochemii. Wykłada biochemię i dietetykę, prowadzi badania naukowe, głównie na temat stabilności genetycznej komórek.

Poza tym prowadzi warsztaty kulinarne i wykłady dotyczące zdrowego żywienia oraz jadalnych kwiatów, a także blog “Trochę inna cukiernia

 

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej okazji spotkania się z autorką oraz z możliwości zadania jej pytań na temat twórczego wykorzystania w kuchni roślinnych skarbów z ogrodów, lasów i łąk.

 

Do zobaczenia na Wege Festiwalu! 🙂

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

19.11.2022

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Hala Cracovia, Kraków, al. Marszałka Ferdinanda Focha 40

Organizator:

InfoVege

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Sty

Weganizm w mediach. Panel dyskusyjny

"Weganizm w mediach", czyli kolejne spotkanie Manifestu Wegańskiego w krakowskim Dworku Białoprądnickim.

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

17 Gru

Wegańskie święta. Warsztaty: roślinne gotowanie (Klimki koło Łukowa)

Warsztaty kuchni roślinnej w świątecznej odsłonie dla tych, którzy chcą wzbogacić swój świąteczny stół nowymi zdrowymi daniami bez użycia jaj, nabiału, mąki pszennej, ryb i mięsa.

Parisel Palace Leśne Zacisze, Klimki 36, k/Łukowa

13 Gru

Zrób sobie święta z Wegan Nerd. Warsztaty wegańskie

Wesołych i smacznych Świąt Weganie! A jeżeli macie ochotę potrenować przygotowywanie świątecznych specjałów to mamy dla Was super trening z jedyną taką Wegantrenerką – Aaaaalicją Rooookicką! 🙂

Akademia Kulinarna Studio A, Toruń, ul. Lelewela 33