fbpx
string(0) ""

Spotkanie z autorką książki “Filozofia wegańska”, prof. Joanną Hańderek (Wege Festiwal)

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Wszystkich odwiedzających Wege Festiwal w Krakowie zapraszamy na stoisko InfoVege, na którym oferować będziemy publikacje związane z tematyką weganizmu, wegetarianizmu, bioróżnorodności i praw zwierząt.

W niedzielę, 20 listopada, naszym gościem będzie prof. Joanna Hańderek, autorka książki “Filozofia wegańska“.

“Książka Prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” może być potraktowana jako prowokacja, bo gdzie tu filozofia, gdy autorka pisze o psie bawiącym się ze sroką, czy kretach psujących kompozycję na trawniku? Autorka podchodzi do filozofii jak i do weganizmu w sposób niestandardowy mieszając porządki i zakłócając nasze myślenie.

To także próba dokonania cichej rewolucji, gdzie ważniejsze jest odczucie innych istot, a nie nasze potrzeby. „Filozofia wegańska” to również zaproszenie do dyskusji, czy rzeczywiście, jak chce autorka, weganizm jest przede wszystkim stylem życia, postawą a w skutkach dietą?”

Lukę merytoryczną pomiędzy nieobecną na naszym rynku wydawniczym Carol J. Adams a znaną i komentowaną Melanie Joy znakomicie wypełnia najnowsza książka Joanny Hańderek „Filozofia wegańska”. Wyjątkowość tej pozycji widoczna jest natychmiast, już na poziomie języka, jakim posługuje się Autorka. Język codziennej komunikacji – co zostało wielokrotnie podkreślone w tekście – odgrywa w filozofii wegańskiej niebagatelną rolę, Joanna Hańderek „odczarowuje” nasz sposób porozumiewania się z mitu antropocentryzmu

[Kraków, 25 sierpnia 2021 r., dr hab. Marcin Urbaniak, prof. UP]

 

"Filozofia wegańska" Joanna Hańderek

 

Dr hab. Joanna Hańderek Prof. UJ jest wykładowczynią w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia.

Działaczka społeczna. Współredaktorka kwartalnika popularnonaukowego „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, Kongresu Świeckości, członkini rady głównej Kongresu Kobiet. Wolontariuszka Centrum Praw Kobiet. Felietonistka portalu KOD i portalu „Istota.info”, pisze dla „Fakty po mitach”. Współtworzy Manifest Wegański.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej rozmowy, wymiany poglądów i doświadczeń, a także do skorzystania z wyjątkowej okazji zadania autorce nurtujących Was pytań.

 

Do zobaczenia na Wege Festiwalu! 🙂

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

20.11.2022

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

Hala Cracovia, Kraków, al. Marszałka Ferdinanda Focha 40

Organizator:

InfoVege

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Sty

Weganizm w mediach. Panel dyskusyjny

"Weganizm w mediach", czyli kolejne spotkanie Manifestu Wegańskiego w krakowskim Dworku Białoprądnickim.

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

17 Gru

Wegańskie święta. Warsztaty: roślinne gotowanie (Klimki koło Łukowa)

Warsztaty kuchni roślinnej w świątecznej odsłonie dla tych, którzy chcą wzbogacić swój świąteczny stół nowymi zdrowymi daniami bez użycia jaj, nabiału, mąki pszennej, ryb i mięsa.

Parisel Palace Leśne Zacisze, Klimki 36, k/Łukowa

13 Gru

Zrób sobie święta z Wegan Nerd. Warsztaty wegańskie

Wesołych i smacznych Świąt Weganie! A jeżeli macie ochotę potrenować przygotowywanie świątecznych specjałów to mamy dla Was super trening z jedyną taką Wegantrenerką – Aaaaalicją Rooookicką! 🙂

Akademia Kulinarna Studio A, Toruń, ul. Lelewela 33