fbpx
string(0) ""

Premiera spektaklu “Wyspa Jadłonomia”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Pierwszą premierą sezonu w Teatrze Studio jest „Wyspa Jadłonomia” w reżyserii Macieja Podstawnego.

Kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstaje z inspiracji „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania, ale również „Alicją w Krainie Czarów”, „Spirited Away”, czy „W krainie bogów” Hayao Miyazakiego. To kolejne przedstawienie realizowane przez Macieja Podstawnego i Dorotę Kowalkowską z myślą o wzmacnianiu dziecięcej i nastoletniej sprawczości oraz potrzebie międzypokoleniowej edukacji przez teatr. Tym razem duet twórców zaprosił do współpracy nad scenariuszem dramatopisarza Jana Czaplińskiego.

Bohaterką przygodowo-sensacyjnej opowieści, czerpiącej z tradycji japońskich filmów anime, jest dziewczynka M., która mierzy się z groźnym potworem, czernią, która zagraża całemu światu, zwłaszcza zaś dorosłym. „Wyspa Jadłonomia” to spektakl o zmianie myślenia. Ale ponieważ samo myślenie nie wystarczy – również o potrzebie działania.

Na scenie zobaczymy: Daniela Dobosza, Tomasza Nosinskiego, Maję Pankiewicz, Marcina Pempusia i Ewelinę Żak. Premierę zaplanowano na 18 listopada 2022.

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

18.11.2022

Godzina rozpoczęcia:

19:00

Miejsce:

Teatr Studio, Warszawa, pl. Defilad 1

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Sty

Weganizm w mediach. Panel dyskusyjny

"Weganizm w mediach", czyli kolejne spotkanie Manifestu Wegańskiego w krakowskim Dworku Białoprądnickim.

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

17 Gru

Wegańskie święta. Warsztaty: roślinne gotowanie (Klimki koło Łukowa)

Warsztaty kuchni roślinnej w świątecznej odsłonie dla tych, którzy chcą wzbogacić swój świąteczny stół nowymi zdrowymi daniami bez użycia jaj, nabiału, mąki pszennej, ryb i mięsa.

Parisel Palace Leśne Zacisze, Klimki 36, k/Łukowa

13 Gru

Zrób sobie święta z Wegan Nerd. Warsztaty wegańskie

Wesołych i smacznych Świąt Weganie! A jeżeli macie ochotę potrenować przygotowywanie świątecznych specjałów to mamy dla Was super trening z jedyną taką Wegantrenerką – Aaaaalicją Rooookicką! 🙂

Akademia Kulinarna Studio A, Toruń, ul. Lelewela 33