fbpx
string(19) "2023-11-18 00:00:00"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jako zwierzęta niewokalizujące, ryby są traktowane jako byty, które nie odczuwają emocji. Ekstrapolacja takiego myślenia pozwala na eksploatację ryb, traktowanie ich w kategoriach masy, z pominięciem indywidualnych cech zwierzęcych u nich obecnych. Produkcja ryb w akwakulturach stanowi ważną gałąź przemysłu i znacząco oddziałuje na środowisko, ale ryby są tam traktowane przedmiotowo. Ryby są wykorzystywane w laboratoriach jako „zwierzęcy model” w doświadczeniach naukowych. Stają się ofiarami zatruwania wód i w katastrofach ekologicznych nie są liczone jako poszczególne osobniki, ale jako masa. Ryby są też łowione w ramach „sportowych” konkurencji, co jest traktowane jako nieszkodliwe hobby. Zamknięte w małych, niedotlenionych akwariach milcząco znoszą swój los. Śledzie i karpie masowo giną w cierpieniu przed każdymi świętami Bożego Narodzenia.

Ryby inspirują poetów i prozaików, są obecne w ludowych porzekadłach i przysłowiach. Milcząco są obok nas. Dlatego w czasie kolejnej edycji konferencji naukowo-szkoleniowej „Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Oddajmy głos rybom” zajmiemy się rybami, ich losem, specyfiką i obecnością także w ludzkim świecie.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

17.11.2023 - 18.11.2023

Godzina rozpoczęcia:

09:00

Miejsce:

online via MS Teams

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3HdUHvwti

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

20 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna / 5. Przegląd Piosenki Przegiętej / Podź na plac

Zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro naszej planety i które przy okazji uwielbiają jeść! Pokażmy wspólnie, że zdrowa i etyczna dieta wegańska może być pyszna i pożywna.

Piąty Dom, ul. Jana Matejki 2, 40-077 Katowice