fbpx
string(19) "2023-11-18 00:00:00"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Jako zwierzęta niewokalizujące, ryby są traktowane jako byty, które nie odczuwają emocji. Ekstrapolacja takiego myślenia pozwala na eksploatację ryb, traktowanie ich w kategoriach masy, z pominięciem indywidualnych cech zwierzęcych u nich obecnych. Produkcja ryb w akwakulturach stanowi ważną gałąź przemysłu i znacząco oddziałuje na środowisko, ale ryby są tam traktowane przedmiotowo. Ryby są wykorzystywane w laboratoriach jako „zwierzęcy model” w doświadczeniach naukowych. Stają się ofiarami zatruwania wód i w katastrofach ekologicznych nie są liczone jako poszczególne osobniki, ale jako masa. Ryby są też łowione w ramach „sportowych” konkurencji, co jest traktowane jako nieszkodliwe hobby. Zamknięte w małych, niedotlenionych akwariach milcząco znoszą swój los. Śledzie i karpie masowo giną w cierpieniu przed każdymi świętami Bożego Narodzenia.

Ryby inspirują poetów i prozaików, są obecne w ludowych porzekadłach i przysłowiach. Milcząco są obok nas. Dlatego w czasie kolejnej edycji konferencji naukowo-szkoleniowej „Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Oddajmy głos rybom” zajmiemy się rybami, ich losem, specyfiką i obecnością także w ludzkim świecie.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

17.11.2023 - 18.11.2023

Godzina rozpoczęcia:

09:00

Miejsce:

online via MS Teams

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3HdUHvwti

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4