Odsłonięcie pomnika szczura eksperymentalnego
Z ogromną radością zapraszamy na uroczyste otwarcie pomnika szczura eksperymentalnego, które odbędzie się na wrocławskim kampusie Uniwersytetu SWPS. To wyjątkowe wydarzenie stanowi zwieńczenie idei prof. Dariusza Dolińskiego – aby w symboliczny sposób oddać hołd wszystkim szczurom eksperymentalnym, które przez lata przyczyniały się do rozwoju nauki, zwłaszcza psychologii.
Pomnik ten to nie tylko artystyczna instalacja, ale przede wszystkim gest wdzięczności i refleksji nad etycznym wymiarem badań naukowych. Szczury, choć często anonimowe i niedoceniane, odegrały kluczową rolę w kształtowaniu naszej wiedzy o zachowaniu, uczeniu się i procesach psychicznych. Dzięki ich „cichym” poświęceniom możliwe były przełomowe odkrycia, które do dziś stanowią fundamenty psychologii.
Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników Uczelni, mieszkańców Wrocławia oraz wszystkich zainteresowanych na tę symboliczną uroczystość!
[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]
Szczegóły
Data wydarzenia:
08.10.2025
Godzina rozpoczęcia:
13:00
Miejsce:
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30B, 53-238 Wrocław
Strona wydarzenia:
https://fb.me/e/3TR99qVh2Wstęp:
Bezpłatny
Kategoria: