fbpx
string(0) ""

Kuchnia z Klimatem – dla ludzi, dla zwierząt, dla planety

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Kuchnia z Klimatem powraca i to w nowej odsłonie. Tym razem będziemy gościć Orestesa Kowalskiego, znanego jako Everyday Hero! Na naszym spotkaniu staniemy się bohaterkami i bohaterami dla klimatu oraz zwierząt!

Kuchnia z klimatem, czyli jak jeść lokalnie, sezonowo, roślinnie, zdrowo, a do tego tanio. Dieta roślinna obejmuje trzy filary – ludzi, zwierzęta i planetę. Każdy z nas poprzez własny talerz może przyczynić się do poprawienia swojego zdrowia, polepszenia dobrostanu zwierząt, zmniejszenia śladu węglowego oraz ogólnego negatywnego wpływu na środowisko objawiającego się w postaci deforestacji, erozji gleb czy spadku bioróżnorodności. Przybądźcie na nasze wydarzenie, a przekonacie się o tym na własnej skórze.

🌿 PROGRAM WYDARZENIA:
1. Rozmowa z Orestesem Kowalskim.
2. Pytania od publiczności, czyli skorzystaj z okazji i zapytaj naszych gości o to co Cię nurtuje.
3. Pokaz kulinarny – jak łatwo, szybko i zdrowo przyrządzić danie roślinne.
4. Klimatyczny poczęstunek.
UWAGA! Należy przynieść własne sztućce i talerz/pojemnik na jedzenie, zachęcamy do wzięcia własnego popisowego dania (100% wegańskiego) i dzielenia się przepisami.

🌿 DATA:
10.07.22, godz. 17:00–20:00

🌿 ADRES:
Drzwi Zwane Koniem – ul. Warszawska 37, Katowice

🌿 WSTĘP WOLNY! (liczba miejsc ograniczona)

Zadanie publiczne “Spotkania Kuchni z Klimatem – dla ludzi, dla zwierząt, dla planety” jest finansowane z budżetu Miasta Katowice.

Nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia 💚

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

10.07.2022

Godzina rozpoczęcia:

17:00

Miejsce:

Drzwi Zwane Koniem, Katowice, ul. Warszawska 37

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2xj0Xff4U

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro