fbpx
string(0) ""

Kuchnia Społeczna nr 67 – Archiwum Anarchistyczne

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Tym razem zaczniemy godzinę wcześniej niż zwykle, bo o 14:00.
Zapraszamy na kolejną Wegańską Kuchnię Społeczną!

Przyjdź, przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 20 PLN. Podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy wspólnie!
Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię.
W maju przedstawimy Wam nową wrocławską inicjatywę, którą jest anarchistyczne archiwum. Będzie miało ono miejsce w Komitywie przy ul. Rejtana.
Trzema głównymi zadania archiwum będzie przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie. W planie jest również digitalizacja i udostępnianie zasobów online.
Zachęcamy do przynoszenia różnego rodzaju plakatów z wydarzeń, wlepek, przemów, zinów, gazet, ulotek do archiwizacji, po które będą mogły sięgać kolejne osoby. Archiwizowane będą materiały z działalności anarchistycznej i niezależnych ruchów wolnościowych, w tym prozwierzęcych.

1. Dołączyć do Kuchni można na dwa sposoby: płacąc 20 PLN (ale możesz też wesprzeć benefit jakąś większą kwotą) albo przynosząc wegańskie danie. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie – zawsze możesz przynieść warzywa, owoce czy orzechy. Pamiętajcie, że ilość i jakość jedzenia zależy tylko i wyłącznie od WAS!
2. Nakładając sobie jedzenie pamiętaj o tym, że pomimo, że to szwedzki stół, są oprócz nas kolejne osoby, które czekają na spróbowanie dań. Nakładaj tyle, ile możesz zjeść – nie chcemy marnować i wyrzucać jedzenia.
3. Nie pakujemy ze sobą jedzenia na wynos.

Zament to alternatywne, anarchistyczne miejsce kulturowe. Organizowane są w nim warsztaty, wystawy, dyskusje, wykłady, spotkania, a także jest siedzibą Wolnej Biblioteki.
Dostępność architektoniczna: lokal znajduje się na parterze, brak schodów, jeden stopień do wejścia, toaleta nieprzystosowana dla osób na wózkach.
Zapraszamy!

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

26.05.2024

Godzina rozpoczęcia:

14:00

Miejsce:

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

Wstęp:

Szczegóły na stronie wydarzenia

Kategoria:

Inne

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Paź

Wege Festiwal Kraków (październik 2024)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

14 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2024

Sytuacja zwierząt jest dramatycznie zła, a zmiany dzieją się bardzo powoli – wymagają codziennej pracy. Jednak duże wydarzenie uliczne jest bardzo potrzebne – i zwierzętom i nam samym.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 69

14 Lip

Wegańska Kuchnia Społeczna (Katowice)

Jeśli coś ugotujesz, wchodzisz za darmo, jeśli nie masz czasu na gotowanie płacisz wejście 20 zł. Całość kwoty zebranej na wydarzeniu przekazujemy Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Maciejkowicach.

ul. Dworcowa 4, 40-012 Katowice