fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej – “Filozofia wegańska” J. Hańderek

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Miejsce – Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza BONOBO.

Działalność KKKW zainaugurujemy spotkaniem z najnowszą książką prof. Joanny Hańderek, “Filozofią wegańską”. Książka premierę miała w lutym, została wydana przez Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki”, z którym od lat autorka współpracuje.

Jak w recenzji “Filozofii wegańskiej” napisał dr hab. Marcin Urbaniak, prof. UP książka ta znakomicie wypełnia “lukę merytoryczną pomiędzy nieobecną na naszym rynku wydawniczym Carol J. Adams a znaną i komentowaną Melanie Joy”. Czy rzeczywiście tak jest? Porozmawiamy o tym już 11 czerwca.

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ jest weganką, działaczką społeczną, filozofką, wykładowczynią, ekofeministką. Zajmuje się filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia. Współtworzy Manifest Wegański (https://manifestweganski.pl/), od 9 lat prowadzi projekt społeczno-naukowy “Kultura wykluczenia?”, współorganizuje organizuje warsztaty antydyskryminacyjne “Horyzonty równości” oraz “Festiwal równości”

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

 

🛒 Książkę prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” można kupić w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

11.06.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1