fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej – “Filozofia wegańska” J. Hańderek

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Miejsce – Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza BONOBO.

Działalność KKKW zainaugurujemy spotkaniem z najnowszą książką prof. Joanny Hańderek, “Filozofią wegańską”. Książka premierę miała w lutym, została wydana przez Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki”, z którym od lat autorka współpracuje.

Jak w recenzji “Filozofii wegańskiej” napisał dr hab. Marcin Urbaniak, prof. UP książka ta znakomicie wypełnia “lukę merytoryczną pomiędzy nieobecną na naszym rynku wydawniczym Carol J. Adams a znaną i komentowaną Melanie Joy”. Czy rzeczywiście tak jest? Porozmawiamy o tym już 11 czerwca.

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ jest weganką, działaczką społeczną, filozofką, wykładowczynią, ekofeministką. Zajmuje się filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia. Współtworzy Manifest Wegański (https://manifestweganski.pl/), od 9 lat prowadzi projekt społeczno-naukowy “Kultura wykluczenia?”, współorganizuje organizuje warsztaty antydyskryminacyjne “Horyzonty równości” oraz “Festiwal równości”

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

 

🛒 Książkę prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” można kupić w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

11.06.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

04 Wrz

Szkolenie: Ramen Wegański | Kohei Yagi

dr Kohei Yagi – Ramen designer, specjalizuje się w japońskim ramen. Jego ramenowe receptury zdobyły szerokie grona fanów w Uki Uki, Uki Uki Green oraz Vegan Ramen Shop.

Łódź, ul. Sienkiewicza 82/84

18 Cze

14. Bieg Wegański

Kolejna edycja wydarzenia. w czasie którego bieganie spotyka się z dietą roślinną.

Warszawa

17 Cze

Wege Festiwal Warszawa – Agrykola (czerwiec 2023)

Podczas festiwalu będzie można spróbować pysznych, wegetariańskich i wegańskich potraw oraz słodyczy z różnych zakątków świata. Natomiast na scenie czekać będzie na Was wiele atrakcji związanych z jogą i kulturą indyjską.

Agrykola, 00-460 Warszawa