fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #8 – “Wędrówka tusz” Bartka Sabeli

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do działania. 23 września o godz. 16:00 odbędzie się ósme spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Tym razem podyskutujemy na temat książki “Wędrówka tusz” autorstwa Bartka Sabeli, wydanej pod koniec marca 2023 r. przez Wydawnictwo Czarne.

“Wędrówka tusz”, jak można przeczytać na stronie Wydawcy, “to zapis dziesiątek rozmów pokazujących mnogość perspektyw – hodowców, pracowników ferm, weterynarzy, aktywistów działających na rzecz praw zwierząt, przywódców religijnych i polityków. Bartek Sabela ze znajomością rzeczy opowiada o procesie produkcji mięsa: od narodzin zwierzęcia przez jego przyspieszony techniką rozwój po szybką – przez wielu uważaną za humanitarną – śmierć. Uważnie wczytuje się w pisma branży hodowlanej i raporty GUS-u, zagłębia w Biblię i prace filozofów. A wszystko po to, by rzetelnie opowiedzieć o miejscu zwierząt we współczesnym świecie”.

Część reportaży pierwotnie ukazała się na łamach miesięcznika “Pismo” w cyklu “Nasze zwierzobójstwo”. W książce, rzecz jasna, zostały zaktualizowane, a ponadto rozszerzone o nowe teksty, rozmowy, wątki i przemyślenia Autora.

Bartek Sabela jest reporterem, fotografem, aktywistą. Jest autorem czterech książek: “Może (morze) wróci” (2013), “Wszystkie ziarna piasku” (2015), “Afronauci” (2017) oraz “Wędrówka tusz” (2023). Sabela pisał także teksty m.in. dla magazynów “Duży Format”, “Kontynenty”, “Podróże” i “Pismo”.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

23.09.2023

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Organizator:

W imię zwierząt

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/UBaArpZ4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4