fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #8 – “Wędrówka tusz” Bartka Sabeli

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do działania. 23 września o godz. 16:00 odbędzie się ósme spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Tym razem podyskutujemy na temat książki “Wędrówka tusz” autorstwa Bartka Sabeli, wydanej pod koniec marca 2023 r. przez Wydawnictwo Czarne.

“Wędrówka tusz”, jak można przeczytać na stronie Wydawcy, “to zapis dziesiątek rozmów pokazujących mnogość perspektyw – hodowców, pracowników ferm, weterynarzy, aktywistów działających na rzecz praw zwierząt, przywódców religijnych i polityków. Bartek Sabela ze znajomością rzeczy opowiada o procesie produkcji mięsa: od narodzin zwierzęcia przez jego przyspieszony techniką rozwój po szybką – przez wielu uważaną za humanitarną – śmierć. Uważnie wczytuje się w pisma branży hodowlanej i raporty GUS-u, zagłębia w Biblię i prace filozofów. A wszystko po to, by rzetelnie opowiedzieć o miejscu zwierząt we współczesnym świecie”.

Część reportaży pierwotnie ukazała się na łamach miesięcznika “Pismo” w cyklu “Nasze zwierzobójstwo”. W książce, rzecz jasna, zostały zaktualizowane, a ponadto rozszerzone o nowe teksty, rozmowy, wątki i przemyślenia Autora.

Bartek Sabela jest reporterem, fotografem, aktywistą. Jest autorem czterech książek: “Może (morze) wróci” (2013), “Wszystkie ziarna piasku” (2015), “Afronauci” (2017) oraz “Wędrówka tusz” (2023). Sabela pisał także teksty m.in. dla magazynów “Duży Format”, “Kontynenty”, “Podróże” i “Pismo”.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

23.09.2023

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Organizator:

W imię zwierząt

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/UBaArpZ4

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1