fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #3 – “DOŚĆ” Doroty Sumińskiej

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na trzecie spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Po raz kolejny spotkamy się w przytulnych wnętrzach Księgarni i Kawiarni Podróżniczej BONOBO.

W trakcie trzeciego spotkania KKKW będziemy rozmawiać o wydanej nakładem Wydawnictwa Literackiego książce “DOŚĆ. O zwierzętach i ludziach, bólu, nadziei i śmierci” Doroty Sumińskiej.
Przez niektórych książka ta uważana jest niemalże za wegański manifest, przez innych za nazbyt emocjonalne moralizatorstwo, a i sama autorka należy do postaci wzbudzających spore kontrowersje. Także wśród osób walczących o prawa zwierząt pozaludzkich… a może przede wszystkim wśród nich.

O autorce:
Dorota Sumińska (ur. 1957) jest lekarką weterynarii, publicystką, autorką książek. Przez wiele lat prowadziła programy w telewizji oraz radiu poświęcone zwierzętom. Po opuszczeniu Radia TOK FM, gdzie w latach 2013-2022 prowadziła audycję “Wierzę w zwierzę”, w swoich mediach społecznościowych zaczęła nadawać program “Sumińska – Zwierzę Ci się”.

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

17.09.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Organizator:

Hanna Mazurek

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2FqYsQ3ve

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

17 Lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Oddajmy głos rybom”

"Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku" to organizowana cyklicznie, coroczna ogólnopolska konferencja naukowa. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Oddajmy głos rybom".

online via MS Teams

11 Lis

Wege Festiwal Kraków (listopad 2023)

Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju! Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Hala Cracovia, al. Focha 40, Kraków

21 Paź

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #9 – “Zwierzęcy punkt widzenia” Éric Baratay

Autor podejmuje próbę uwolnienia historii od tradycyjnej wizji antropocentrycznej, skupia uwagę na towarzyszach człowieka, żywych istotach wokół nas – zwierzętach.

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4