fbpx
string(0) ""

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #3 – “DOŚĆ” Doroty Sumińskiej

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Zapraszamy na trzecie spotkanie Krakowskiego Klubu Książki Wegańskiej. Po raz kolejny spotkamy się w przytulnych wnętrzach Księgarni i Kawiarni Podróżniczej BONOBO.

W trakcie trzeciego spotkania KKKW będziemy rozmawiać o wydanej nakładem Wydawnictwa Literackiego książce “DOŚĆ. O zwierzętach i ludziach, bólu, nadziei i śmierci” Doroty Sumińskiej.
Przez niektórych książka ta uważana jest niemalże za wegański manifest, przez innych za nazbyt emocjonalne moralizatorstwo, a i sama autorka należy do postaci wzbudzających spore kontrowersje. Także wśród osób walczących o prawa zwierząt pozaludzkich… a może przede wszystkim wśród nich.

O autorce:
Dorota Sumińska (ur. 1957) jest lekarką weterynarii, publicystką, autorką książek. Przez wiele lat prowadziła programy w telewizji oraz radiu poświęcone zwierzętom. Po opuszczeniu Radia TOK FM, gdzie w latach 2013-2022 prowadziła audycję “Wierzę w zwierzę”, w swoich mediach społecznościowych zaczęła nadawać program “Sumińska – Zwierzę Ci się”.

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

17.09.2022

Godzina rozpoczęcia:

16:00

Miejsce:

Księgarnia Bonobo, Kraków, Mały Rynek 4

Organizator:

Hanna Mazurek

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/2FqYsQ3ve

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

18 Lis

Premiera spektaklu “Wyspa Jadłonomia”

Kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstaje z inspiracji „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania.

Teatr Studio, Warszawa, pl. Defilad 1

14 Paź

25. WKKW Paul Shapiro “Czyste mięso”

Dyskusja o zagadnieniach etycznych i technicznych na kanwie książki Paula Shapiro "Czyste mięso. Jak hodowla mięsa bez zwierząt zrewolucjonizuje twój obiad i cały świat".

Internet

01 Paź

Wege Festiwal Poznań (październik 2022)

Wege Festiwal Poznań to wydarzenie z najlepszą wege kuchnią, która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju! Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy perska, kuchnia ulicy w wydaniu wege.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14