fbpx
string(0) ""

Filozofia wegańska – Joanna Hańderek | Horyzonty równości

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Filozofia wegańska może być potraktowana jako prowokacja, bo gdzie tu filozofia, gdy mowa o psie bawiącym się ze sroką czy kretach psujących kompozycję na trawniku?

Joanna Hańderek podchodzi do filozofii i do weganizmu w sposób niestandardowy, mieszając porządki i zakłócając nasze myślenie. To także próba dokonania cichej rewolucji, gdzie ważniejsze jest odczucie innych istot, a nie nasze potrzeby. Spotkanie to również zaproszenie do dyskusji, czy rzeczywiście weganizm jest przede wszystkim stylem życia, postawą, a dopiero w skutkach dietą?

👤 Kim jest Joanna Hańderek? 👤

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ, zajmuje się filozofią kultury i współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia.

To wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ, autorka książek „Filozofia wegańska”, „Metamorfozy i muzea”, „Czas i spotkanie”, współredaktorka kwartalnika „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, Kongresu Świeckości, członkini Rady Głównej Kongresu Kobiet, wolontariuszka Centrum Praw Kobiet, felietonistka portalów KOD i Istota.info. Prowadzi projekt społeczno-naukowy „Kultura wykluczenia?”. Razem z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oprócz „Horyzontów równości” organizuje także „Festiwal równości” i współtworzy „Manifest Wegański”.

🛒 Książkę prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” można kupić:
→ na miejscu, w trakcie wydarzenia,
→ w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, w godz. 8:00–16:00),
→ w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

💻 Wydarzenie będzie transmitowane online!

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

18.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

Współorganizatorzy:

Istota

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro