fbpx
string(0) ""

Filozofia wegańska – Joanna Hańderek | Horyzonty równości

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Filozofia wegańska może być potraktowana jako prowokacja, bo gdzie tu filozofia, gdy mowa o psie bawiącym się ze sroką czy kretach psujących kompozycję na trawniku?

Joanna Hańderek podchodzi do filozofii i do weganizmu w sposób niestandardowy, mieszając porządki i zakłócając nasze myślenie. To także próba dokonania cichej rewolucji, gdzie ważniejsze jest odczucie innych istot, a nie nasze potrzeby. Spotkanie to również zaproszenie do dyskusji, czy rzeczywiście weganizm jest przede wszystkim stylem życia, postawą, a dopiero w skutkach dietą?

👤 Kim jest Joanna Hańderek? 👤

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ, zajmuje się filozofią kultury i współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia.

To wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ, autorka książek „Filozofia wegańska”, „Metamorfozy i muzea”, „Czas i spotkanie”, współredaktorka kwartalnika „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, Kongresu Świeckości, członkini Rady Głównej Kongresu Kobiet, wolontariuszka Centrum Praw Kobiet, felietonistka portalów KOD i Istota.info. Prowadzi projekt społeczno-naukowy „Kultura wykluczenia?”. Razem z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oprócz „Horyzontów równości” organizuje także „Festiwal równości” i współtworzy „Manifest Wegański”.

🛒 Książkę prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” można kupić:
→ na miejscu, w trakcie wydarzenia,
→ w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, w godz. 8:00–16:00),
→ w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

💻 Wydarzenie będzie transmitowane online!

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

18.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

Współorganizatorzy:

Istota

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Lut

REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów (Kraków)

Reiwa to tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli.

ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków

25 Lut

Kuchnia społeczna nr 64 – Azyl Prosiaczka Chrumka

W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty.

Zament, Wrocław, ul. Księcia Witolda 78

24 Lut

Wege Festiwal Wrocław (luty 2024)

Wege Festiwal to najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE), 51-618 Wrocław, ul. Wystawowa 1