fbpx
string(0) ""

Filozofia wegańska – Joanna Hańderek | Horyzonty równości

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Filozofia wegańska może być potraktowana jako prowokacja, bo gdzie tu filozofia, gdy mowa o psie bawiącym się ze sroką czy kretach psujących kompozycję na trawniku?

Joanna Hańderek podchodzi do filozofii i do weganizmu w sposób niestandardowy, mieszając porządki i zakłócając nasze myślenie. To także próba dokonania cichej rewolucji, gdzie ważniejsze jest odczucie innych istot, a nie nasze potrzeby. Spotkanie to również zaproszenie do dyskusji, czy rzeczywiście weganizm jest przede wszystkim stylem życia, postawą, a dopiero w skutkach dietą?

👤 Kim jest Joanna Hańderek? 👤

Dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ, zajmuje się filozofią kultury i współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia.

To wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ, autorka książek „Filozofia wegańska”, „Metamorfozy i muzea”, „Czas i spotkanie”, współredaktorka kwartalnika „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, Kongresu Świeckości, członkini Rady Głównej Kongresu Kobiet, wolontariuszka Centrum Praw Kobiet, felietonistka portalów KOD i Istota.info. Prowadzi projekt społeczno-naukowy „Kultura wykluczenia?”. Razem z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oprócz „Horyzontów równości” organizuje także „Festiwal równości” i współtworzy „Manifest Wegański”.

🛒 Książkę prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” można kupić:
→ na miejscu, w trakcie wydarzenia,
→ w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, w godz. 8:00–16:00),
→ w księgarni internetowej Hatteria.pl 📗

💻 Wydarzenie będzie transmitowane online!

 

[zdjęcie i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

18.05.2022

Godzina rozpoczęcia:

18:00

Miejsce:

Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2

Współorganizatorzy:

Istota

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

26 Sie

Conference on Animal Rights in Europe (CARE) 2022

Conference on Animal Rights in Europe (CARE) is an international conference aimed at connecting and inspiring animal rights groups across Europe.

Collegium Iuridicum II, Warsaw, ul. Lipowa 4 + online event

30 Lip

Krakowski Klub Książki Wegańskiej #2 – “Zwierzęta mówią” E. Meijer

W czasie KKKW #2 rozmawiać będziemy o książce "Zwierzęta mówią" Evy Meijer. Jej autorka postuluje radykalną przebudowę porządku demokratycznego, tak żeby wspólnota polityczna uwzględniała również potrzeby, pragnienia i oczekiwania istot pozaludzkich.

Spółdzielnia Ogniwo, Kraków, ul. Smolki 11a

23 Lip

“The Sheepover” 07/2022

Przynieś namiot i spędź noc w sanktuarium z naszymi uratowanymi zwierzętami! To naprawdę wyjątkowe doświadczenie, pozwalające na głębsze poznanie mieszkańców azylu i ich indywidualnych osobowości.

Farm Manor Orchard, School Ln, Evesham WR11 8LN