fbpx
string(19) "2022-09-18 00:00:00"

“European Vegan Summit” (Europejski Szczyt Wegański) [online]

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

European Vegan Summit – Roadmap do wegańskiej przyszłości

Każdy kryzys pozostawia po sobie ślad i każde globalne wydarzenie zmienia rzeczywistość, w jakiej żyjemy. Tradycyjne modele i wizje przyszłości zawodzą. Rosnące temperatury, powodzie, pożary, pandemie – to wszystko to oznaki nieuchronnej katastrofy, którą ludzkość stopniowo sprowadza na siebie i całą planetę. Jednym z największych akceleratorów tych wydarzeń są przemysł mięsny, mleczarski i jajczarski.

„​​Zdrowa i etyczna żywność powinna być dostępna dla wszystkich, a żywność powodująca cierpienie zwierząt, szkodząca ludziom i planecie powinna zniknąć z naszych półek i z taśm produkcyjnych” – europosłanka dr. Sylwia Spurek, jedna z ekspertek, prelegentek i panelistek.

European-Vegan-Summit

Nadszedł czas na wciśnięcie hamulców – i na stworzenie nowej „mapy drogowej”. Dlatego Green REV Institute pod patronatem Parlamentu Europejskiego organizuje pierwszy tego typu European Vegan Summit („Europejski Szczyt Wegański”), który odbędzie się w dniach 15-18 września 2022 r., online.

Ponad 90 prelegentek i prelegentów ze wszystkich kontynentów, 2 sesje plenarne, 12 paneli dyskusyjnych, 5 wystaw i 3 projekcje filmowe (wraz z premierowym pokazem „Listen to Vegan Start-ups”). Dziesiątki tematów – feminizm, aktywizm, rola mediów, prawodawstwo unijne i międzynarodowe – wszystko związane ze sobą pod szyldem weganizmu. I jeden cel: rozpoczęcie poważnej dyskusji na temat roli naszych polityków, biznesu, aktywistów, naukowców i zwykłych ludzi w tworzeniu lepszego świata dla wszystkich zwierząt – ludzkich i pozaludzkich.

Organizatorzy pozostają wierni temu, co głoszą – że przyszłość jest wegańska, kobieca i napędzana doświadczeniem ekspertów i energią młodych. Znajduje to odzwierciedlenie w projekcie i organizacji sesji tematycznych. Wśród gościń i gości znajdują się takie postacie jak

  • europosłanka dr. Sylwia Spurek (Polska),
  • europosłanka Eleonora Evi (Włochy),
  • europosłanka Manuela Ripa (Niemcy),
  • Dorota Sumińska (lekarka weterynarii),
  • Anita Krajnc (Dyrektorka Wykonawcza Animal Save Movement),
  • posłanka Emma Hurst (Australia),
  • dr. Samantha Calvert (Starszy Zespół Zarządzający w The Vegan Society),
  • Marianne Thieme (współzałożycielka Party for Animals),
  • Amy Taylor (założycielka Ahimsa Films),
  • Anna Żuchniewicz (specjalistka ds. mediów społecznościowych w Change4Good),
  • Palak Mehta (założycielka Vegan First),
  • Lara Pappers (Dyrektorka ds. Komunikacji ProVeg International),
  • Dr Joanna Swabe (Starsza Dyrektorka ds. Publicznych w Humane Society International/Europe),
  • Oksana Khomiak (współzałożycielka Lviv Vegan Kitchen),
  • Karolina Skowron Baka (Dyrektorka Wykonawcza Akcji Demokracji),
  • dr. Miłka Stępień (Koordynatorka Just Transition w CEE Bankwatch Network),
  • Nia Seney (założycielka, współwłaścicielka i redaktorka naczelna Global Vegan Magazine),
  • Cristina García (prawniczka zajmująca się prawami zwierząt) i
  • Jo-Anne McArthur (założycielka We Animals Media).

​​„Potrzebujemy więcej takich wydarzeń, jak European Vegan Summit, aby można było usłyszeć głosy aktywistek i aktywistów z najbardziej dotkniętych obszarów” – Oksana Khomiak, współzałożycielka Lviv Vegan Kitchen, ukraińska przedsiębiorczyni.

 

European-Vegan-Summit

 

[zdjęcia i opis pochodzą od Organizatora]

Szczegóły

Data wydarzenia:

15.09.2022 - 18.09.2022

Miejsce:

Internet

Organizator:

Green REV Institute

Strona wydarzenia:

https://vegansummit.eu/

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

06 Wrz

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2025

Zapraszamy do dołączenia do kolejnego Marszu Wyzwolenia Zwierząt, największej akcji ulicznej tego rodzaju w Polsce. Przejdziemy głównymi ulicami Warszawy śmiało i bez kompleksów, ponieważ będziemy nieść najważniejsze wartości tego świata: szacunek, sprawiedliwość i troskę.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

01 Cze

Akademia Przyjaciół Wszystkich Zwierząt 2025

W czerwcowe niedzielne popołudnie ponownie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na niezwykłe wydarzenie, związane zarówno z Dniem Dziecka jak i Narodowym Dniem Praw Zwierząt.

Park Południowy, ul. Andrzeja Waligórskiego 1, 53-141 Wrocław

25 Maj

19. Tydzień Wege Słupsk

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎 W Słupsku z okazji tego wydarzenia organizujemy kolejną edycję Kuchni Społecznej.

Emcek, aleja 3 Maja 22, 76-200 Słupsk