fbpx
string(0) ""

24. WKKW de Waal “Wiek Empatii”

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

Dwudziestą czwartą książką omawianą na spotkaniu klubu będzie klasyk Fransa de Waala pod tytułem “Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości”. Autor to światowej klasy prymatolog i poczytny autor wielu książek, w których wychodzi od swojej wiedzy naukowej i obserwacji świata naczelnych do tematów dotyczących ludzkiej natury i życia społecznego – na wiele odwołań do jego koncepcji natrafialiśmy w omawianych lekturach. Czy ludzie mogą zacząć kierować się w życiu społecznym bardziej empatią i myśleniem wspólnotowym niż pędem do władzy i rywalizacji? Gdzie jesteśmy na skali pomiędzy bonobo a szympansem zwyczajnym? I jak to wszystko ma się do weganizmu? Zapraszam do dyskusji.

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

Szczegóły

Data wydarzenia:

19.08.2022

Godzina rozpoczęcia:

20:00

Miejsce:

Internet

Organizator:

Veganus Silesius

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/3zVzCOOiK

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

22 Maj

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce 🌱🥦🍎🍆 .Jej głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Polska

22 Kwi

Czas na naukę bez torturowania zwierząt. Globalny protest

24 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. W tym miesiącu w różnych miastach całego świata odbędą się akcje w obronie ofiar szowinizmu gatunkowego, dręczonych w laboratoriach wiwisekcyjnych. Dołączcie do wydarzenia w obronie zwierząt torturowanych w laboratoriach!

Warszawa, ul. Nowy Świat 72

22 Kwi

Zwierzozbiórka na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc Schronisku w Korabiewicach. Miejsce to zapewnia dach nad głową ok. 300 zwierzętom różnych gatunków − nie tylko 🐶 i 😸, ale również 🐴, 🐐, 🐷, 🐑 i 🦊.

Allegro