REIWA Pokaz filmu i panel dyskusyjny – w obronie delfinów
Zapraszamy na wrocławską premierę filmu “Reiwa” i panel dyskusyjny po filmie, w którym udział wezmą: dr Robert Maślak, Jakub Banasiak, Katarzyna Kozak, Edwin Radzikowski i Wy – goście tego wydarzenia:)
Reiwa (jap. 令和) to nazwa nowej ery, okresu panowania cesarza Japonii Naruhito, obowiązująca od 1 maja 2019 roku. Rząd Japonii poinformował, że oficjalne tłumaczenie nazwy nowej ery Reiwa w języku angielskim to: „Beautiful Harmony”. Tłumacząc na język polski, Reiwa oznacza „Piękną Harmonię”.
Reiwa to również tytuł filmu dokumentalnego poruszającego temat polowań na delfiny w Japonii, procederu handlu dzikimi zwierzętami – Wild Life Trade oraz problemu zamykania delfinów w niewoli w wodnych parkach rozrywki, delfinariach, oceanariach i wszelkich miejscach tego typu. Ten dokument to wezwanie do opamiętania się, skierowane do turystów oraz użytkowników delfinariów, zwolenników tzw. “delfinoterapii” oraz protest przeciw wszystkim formom wykorzystywania delfinów. To również narzędzie nacisku na administrację japońską, w celu zakończenia corocznych polowań na delfiny w niesławnej zatoce Taiji w Japonii.
Twórcy filmu:
Produkcja: Katarzyna Kozak and Edwin Radzikowski
Reżyseria, zdjęcia, montaż: Paweł Artyfikiewicz
Projekt graficzny: Edwin Radzikowski
Materiały użyte w filmie: Kunito Seko, Jakub Banasiak i Warsaw Dolphin Defenders Group
Muzyka: Price of Freedom by Daddy’s Music via Pixabay
Uczestnicy dyskusji:
* Jakub Banasiak – psycholog zachowań zwierząt, członek Dolphinaria-Free Europe Coalition, uczestnik badań nad zachowaniami dzikich delfinów, ekspert w dziedzinie dobrostanu delfinów trzymanych w niewoli, problematyki whale & dolphin watching i “delfinoterapii”.
* dr Robert Maślak – adiunkt na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zaangażowany na rzecz humanitarnej ochrony zwierząt. Zabiera głos w istotnych społecznie problemach związanych z warunkami życia gatunków nieudomowionych w niewoli. Współautor projektu dotyczącego zachowania i dobrostanu niedźwiedzi. Wielokrotnie występował publicznie w obronie zwierząt. Podejmował, m.in. działania w sprawie zapobieżenia budowie delfinariów w Polsce, a ostatnio krytykuje ataki Rosji na ukraińskie cele na Morzu Czarnym, które przyczyniają się do śmierci dziesiątków tysięcy delfinów.
* Katarzyna Kozak – aktywistka prozwierzęca od blisko 7 lat. Paroletnia wolontariuszka Viva Interwencje. Aktywnie działa na wszelkich poziomach pomocy zwierzętom, współzałożycielka polskiego oddziału Fundacji Kapitana Paula Watsona
* Edwin Radzikowski – aktywista prozwierzęcy od blisko 5 lat. Organizator wielu akcji w przestrzeni publicznej oraz w social mediach. Z wyksztalcenia archeolog, z pasji – artysta grafik, fotograf, współzałożyciel polskiego oddziału Fundacji Kapitana Paula Watsona
[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]
Szczegóły
Data wydarzenia:
03.02.2024
Godzina rozpoczęcia:
19:00
Miejsce:
VEGA Bar Wegański, Sukiennice 1/2, 50-116 Wrocław
Organizator:
Współorganizatorzy:
Captain Paul Watson Foundation Poland
Strona wydarzenia:
https://fb.me/e/4qHB3jzMmWstęp:
Bezpłatny
Kategoria: