fbpx
string(0) ""

Debata #Zezwierzęcej: Czy Diogenes był weganinem, a święty Franciszek naprawdę kochał zwierzęta?

Wydarzenie dodane przez użytkownika: InfoVege

O prawach zwierząt w koncepcjach filozoficznych i religijnych oraz o kulturowych korzeniach weganizmu porozmawiamy z prof. Joanną Hańderek, filozofką, redaktorką i felietonistką „Istoty”, autorką „Filozofii wegańskiej” i prof. Anitą Jarzyną, literaturoznawczynią, autorką „Post-koiné. Studia o nieantropocentrycznych językach (poetyckich)”.

Debatę poprowadzi Ludwika Włodek.

 

[zdjęcie i opis pochodzą ze strony wydarzenia]

 

 

Szczegóły

Data wydarzenia:

15.06.2023

Godzina rozpoczęcia:

19:00

Miejsce:

Facebook

Strona wydarzenia:

https://fb.me/e/1amtFs2BF

Wstęp:

Bezpłatny

Inne wydarzenia, które mogę Cię zainteresować

29 Paź

Mikołowska premiera filmu “To tylko jedzenie?”

Najnowszy dokument Green REV Institute stawia fundamentalne pytanie: czy jedzenie może być czymś więcej niż posiłkiem? Film pokazuje, że sposób, w jaki produkujemy i spożywamy żywność, ma ogromne konsekwencje dla planety, przyrody i ludzi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie, ul. Karola Miarki 5, 43-190 Mikołów

24 Paź

Kryzys klimatyczny a życie nie ludzkie – konferencja

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej interdyscyplinarnej refleksji nad skutkami kryzysu klimatycznego dla istot poza ludzkich oraz nad możliwościami budowania etycznych, sprawiedliwych i zrównoważonych relacji międzygatunkowych.

Rynek Podgórski 1, 30-533 Kraków

21 Paź

Konferencja Plant-Powered Perspectives 2025

Konferencja Plant-Powered Perspectives to cenione w branży spożywczej wydarzenie skupione na dyskusji o kierunkach rozwoju roślinnej kategorii i możliwościach wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, 03-733 Warszawa