fbpx
Agroturystyka i hotele
/
Stacjonarna

WEGŁÓWKA – POKOJE GOŚCINNE

Wegłówka to dom z wiśniowym dachem – dom, który jest przyjazny dla każdego, czy to człowiek, czy też zwierzę. Sercem Wegłówki jest kuchnia, a zjecie tu wegetariańskie i wegańskie rarytasy – również te typowo bieszczadzkie. Tuż obok kuchni znajduje się przytulny salon – idealny do czytania, grania w planszówki, odpoczywania po górskich wędrówkach, a wieczorem do oglądania seansów filmowych na projektorze. Salon jest wyjątkowy również dlatego, że wszystkie meble, które tu zobaczycie są odnowione przez Monikę w duchu zero waste.

O nas:

Jesteśmy parą, która ma to szczęście, że ma podobne marzenia. Kiedyś wyśniłyśmy sobie, że będziemy mieszkały w górach, ale też przy wodzie i w tym miejscu będziemy gościć i karmić. Jako, że jesteśmy wege, nasza kuchnia też.

Ania jest cierpliwa, miła i dobra, dlatego też uwielbia gotować potrawy, które wymagają mnóstwo czasu. Kocha taniec brzucha, iluzję i ramen.

Monika uwielbia żartować, jest pełna energii i ciągle ma nowe pomysły. Pewnie dlatego w kuchni lubi eksperymentować. Kocha improwizacje (i te kuchenne, i teatralne), dokumenty filmowe i planszówki.

Uwielbiamy też sport – dlatego bieganie, wspinaczka czy żeglowanie nie są nam obce.

Nasza kuchnia:

Cena noclegu zawiera śniadanie (wegańskie lub wegetariańskie). Najczęściej jednak nasi goście wybierają opcję, która zawiera też obiadokolację. Gotowanie to nasza pasja, w dania wkładamy mnóstwo wysiłku, czasu i miłości. Wybieramy produkty z pobliskiego bazaru. Bardzo często przygotowujemy wegańskie wersje tradycyjnych bieszczadzkich dań. Codziennie rano unosi się zapach świeżego chleba na zakwasie lub pięknych śniadaniowych bułek, do których Ania przygotowuje pyszne przetwory.

Pokoje:

Na piętrze znajdują się pokoje (1, 2, 3 i 4 – osobowe). Każdy z nich posiada własną łazienkę i dostęp do balkonu.

Meble i lampy, które znajdują się w pokojach są dziełem Moniki, a makramy – Ani.

Okolica:

– Wędrówki górskie:

znajdujemy się na szlaku na Holicę w paśmie Żuków. Bezpośrednio z tej trasy można dotrzeć do innych szczytów: Gromadzyń, Mały Król, Laworta, Orlik;

– Przejażdżki rowerowe:

mieścimy się przy trasach rowerowych, ale prócz tego na zboczu Laworty znajduje się Downhill (Laworta Bike Park).

– Bieganie, narty biegowe i nordic walking:

zaraz obok nas są Biegowe Trasy Narciarskie. Kiedy śnieg topnieje można na nich uprawiać nordic walking i bieganie.

– Narty i Snowboard:

w odległości kilku kilometrów od nas (Ustrzyki Dolne) są trzy stoki narciarskie (Mały Król, Gromadzyń i Laworta).

– Pływanie, plażowanie, żeglowanie:

10 minut samochodem od Wegłówki znajduje się najbardziej znany zalew w Polsce – Solina. Poza sportami wodnymi można pospacerować po największej w Polsce tamie i zwiedzać jej wnętrze.

-Paralotnie:

Ustjanowa słynie z tradycji lotniczych – to tu pierwsze kroki na szybowisku stawiali piloci Dywizjonu 303. Z Holicy nadal można latać paralotniami.

– Motocross:

Ustrzyckie lasy i pola są otwarte dla fanów tego sportu.

– Szlak Architektury Drewnianej:

pozostałością po przenikaniu kultur, tradycji i religii w Bieszczadach są zabytki w postaci drewnianych kościołów i cerkwi. Ustjanowa ze swoim drewnianym kościołem znajduje się na tym szlaku.

– Bieszczady Wysokie:

do szlaków w Parku Narodowym dojedziecie samochodem w 40 minut (Ustrzyki Górne). Można stamtąd wejść na Połoniny, Tarnicę czy dotrzeć do styku trzech granic (Krzemieniec).

Czytaj Więcej
Wegańska
Wegetariańska
Z Opcją Wegańską
Z Opcją Wegetariańską
0
0.0%